W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Cenna pomoc, która ratuje życie

Torby medyczne, defibrylatory i ratowniczy zestaw pneumatyczny o wartości ok. 70 tysięcy złotych w najbliższym czasie otrzymają druhowie z mieleckich OSP.

Zakup specjalistycznego sprzętu jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości. Umowę w tej sprawie we wtorek w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisał pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.

Podczas konferencji w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, która poprzedziła uroczyste podpisanie i wręczenie umów na udzielenie dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej dla przedstawicieli podkarpackich samorządów, podkreślono, że pomoc finansowa na zakup sprzętu trafi za pośrednictwem samorządów do niemal 1300 jednostek OSP na Podkarpaciu.

W konferencji udział wzięli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, parlamentarzyści w osobach Sanatora RP Mieczysława Golby oraz Posła Zbigniewa Chmielowca, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak oraz przedstawiciele samorządów i ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia.

Jak podkreślił wiceminister Warchoł, strażacy ochotnicy pojawiają się często przed innymi służbami na miejscu wypadków drogowych, a pierwsze chwile po zdarzeniu są decydujące dla życia i zdrowia ludzkiego, dlatego tak ważne jest wyposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczy. Prawie 1300 jednostek ochotniczych straży pożarnych otrzyma konkretną pomoc w wymiarze 8,5 mln zł – powiedział wiceminister. Senator RP Mieczysław Golba dodał, że na 160 podkarpackich gmin 155 złożyło wnioski w ramach programu, a wsparcie trafi do 149 samorządów.

– To ważna pomoc, dzięki której strażacy ochotnicy otrzymają wyposażenie nie tylko wykorzystywany podczas akcji bezpośredniego ratowania życia. Wśród druhów zrzeszonych w OSP w Mielcu są osoby zawodowo związani m.in. z ratownictwem medycznym, dlatego sprzęt, który wkrótce zostanie zakupiony będzie służył również podczas pokazów i szkoleń, podnoszących umiejętności udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania – podkreślił Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca.

Krzysztof Urbański

BPS UM Mielec

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa