W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Charytatywny rekord Polski

Pamiętamy – działamy! Trwa zbiórka plastikowych nakrętek, z których wspólnie ułożymy herb naszego powiatu o rekordowych rozmiarach. Warto nas wesprzeć, bo cała akcja ma wymiar charytatywny. Wszystkie uzbierane przez nas nakrętki przekażemy na rzecz dwóch chorych dziewczynek: Kingi Kręcigłowy i Katarzyny Kulpy.

Katarzyna Kulpa jest podopieczną Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu. Mózgowe porażenie dziecięce, na które cierpi, nie odbiera jej ani pogody ducha, ani chęci do poznawania otaczającego ją świata. – Znacznie łatwiej byłoby jej żyć, gdyby posiadała schodołaz.

Urządzenie to pozwoliłoby jej korzystać ze wszystkich pomieszczeń w domu, a także otworzyłoby miejsca dostępne publicznie – mówi Adam Giszter, Dyrektor Biura Obsługi Placówek mieleckiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Koło już kilka miesięcy temu rozpoczęło zbiórkę nakrętek na rzecz 15-letniej Kasi. Teraz akcję wesprze również Powiat Mielecki – przekazując na rzecz dziewczynki połowę zebranych nakrętek.

Druga połowa trafi do Kingi Kręcigłowy – córki naszego współpracownika, Andrzeja Kręcigłowy i podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Dziewczynka urodziła się z wadą genetyczną – Trisomią 21, zwaną popularnie Zespołem Downa. Wraz z rodzicami, od ponad trzech lat, udowadnia jednak, że ten dodatkowy chromosom nie jest końcem świata.

W jej trudnej drodze ku samodzielności istotną rolę odgrywa zarówno rehabilitacja ruchowa jak i terapia psychologiczna oraz logopedyczna. – To właśnie na kolejne tego rodzaju terapie przekazujemy środki, jakie pozyskujemy dzięki zbiórce nakrętek. Prowadzimy ją już od kilku miesięcy – informuje ojciec dziewczynki. A efekty wszystkich poczynań można obserwować na facebookowym profilu „Oto jest Kinga”.

Przypomnijmy. Do ułożenia największego w Polsce herbu potrzebujemy przynajmniej tony nakrętek. Szczególnie interesuje nas plastik w kolorach: czerwonym, białym, czarnym, niebieskim i żółtym. Zbiórka trwać będzie do 24 czerwca – a więc do dnia naszego „Powitania Lata” w następujących punktach:

– Starostwo Powiatowe w Mielcu – ul. Wyspiańskiego 6

– Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Mielcu – ul. Sękowskiego 2B

– Szpital Powiatowy w Mielcu

– Powiatowy Urząd Pracy

Dodatkowo do 30 maja nakrętki przekazywać można również w następujących miejscach na terenie gmin naszego powiatu:

– Urząd Gminy Borowa

– Urząd Gminy Czermin

– Urząd Gminy Gawłuszowice

– Urząd Gminy Mielec

– Urząd Gminy Padew Narodowa

– Urząd Miasta Przecław

– Urząd Gminy Radomyśl Wielki

– Urząd Gminy Tuszów Narodowy

– Urząd Gminy Wadowice Górne

– SDK Tuszyma

– SOKiS Chorzelów

– SOKiR Wadowice Dolne

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i prosimy o więcej!

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa