W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Chór Nauczycielski ZNP i SCK „Akord” na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Pradze [FOTO]

W dniach 25-29 sierpnia Chór Nauczycielski „Akord” przebywał w Pradze na Międzynarodowym Festiwalu. Koncerty festiwalowe miały miejsce w Miejskiej Bibliotece oraz w Kościele świętego Salwatora.

Program jaki zaprezentował chór to utwory sakralne, rozrywkowe i gospel. Występy chóru cieszyły się dużym uznaniem, także krótkie, spontaniczne „koncerty” na ulicach Pragi przyjmowane były gromkimi brawami.

Podczas pobytu chórzyści mieli okazję zwiedzić Hradczany- „królewską” dzielnicę na zachodnim, wysokim brzegu Wełtawy, Rynek Staromiejski, Most Karola. Miłą atrakcją był rejs statkiem po Wełtawie oraz zwiedzanie piwiarni Staropramen.

 W dniu wyjazdu (niedziela) chór miał możliwość uświetnić swoim śpiewem mszę w języku czeskim w kościele świętego Bartłomieja Praga Kyje. Po mszy, w trakcie krótkiego koncertu,  zaprezentowane zostały utwory sakralne i gospel. Po koncercie, pełni wrażeń i nowych doświadczeń, chór powrócił do Polski.

Członkowie chóru serdecznie dziękują za wsparcie finansowe instytucjom wspomagającym i promującym: Związkowi Nauczycielstwa Polskiego i Samorządowemu Centrum Kultury.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa