W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Chorzelów: Straty po wczorajszej burzy [FOTO]

Wczoraj ok. godziny 15:00 zgodnie z komunikatem IMGW wydanym dla całego województwa podkarpackiego, a dotyczącym wystąpienia wichur oraz burz z opadami deszczu oraz możliwym lekkim gradem w rejonie Powiatu Mieleckiego wystąpiły gwałtowne burze z porywistym wiatrem, wbrew zapowiedziom bez towarzyszącego im gradu.

Szkody powstałe w wyniku działalności sił natury pomimo swojej liczebności okazały się znikome. Zniszczeniu uległy głównie rosnące drzewa oraz nieliczne linie napowietrzne. Przyczyniły się one głównie do utrudnień w ruchu drogowym co miało miejsce np. w Chorzelowie, gdzie jedno z drzew w rejonie tzw. Białego Dworku upadło na jezdnie zrywając po obu stronach drogi linie napowietrzne oraz tarasując drogę relacji Chorzelów-Chrząstów.

Powiadomione służby szybko podjęły czynność usunięcia powalonego drzewa i udrożnienia trasy. Niebezpiecznie było też kilkaset metrów wcześniej, gdzie w tej samej miejscowości w rejonie stadniny koni i klubu jeździeckiego „Przedświt” konary drzew upadając zniszczyły blaszaną tablicę informacyjną oraz upadły na jezdnię powodując utrudnienia w dotarciu do pobliskich bloków. Szybka interwencja mieszkańców pozwoliła usunąć zagrożenie i przywrócić dojazd do mieszkań. Równie niebezpiecznie było w rejonie innej części miejscowości, gdzie wyrwane z korzeniami drzewo upadło na ogrodzenie jednej z posesji znajdującej się tuż przy chodniku drogi relacji Chorzelów-Mielec.

Panujące wczoraj warunki atmosferyczne sprawiły znikome szkody w mieniu, ale stworzyły spore zagrożenie dla życia i zdrowia. W takich chwilach pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, gdyż zagrożenie może przyjść niespodziewanie z każdej strony.

 

RP

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa