W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Ćwiczenia bojowe w klasie strażackiej w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu

19 maja 2016 roku uczniowie z klasy strażackiej w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu uczestniczyli w mini zawodach zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Malniu.

Niecodzienne zajęcia zostały zorganizowane z okazji Dnia Strażaka. Szkolenie przeprowadził Robert Urlych, zawodowy strażak z Państwowej Straży Pożarnej.

Na początku zajęć uczniowie podzieleni na zespoły dziewięcioosobowe wykonywali na czas ćwiczenia sprawnościowe np. bieg sztafetowy z prądnicą.

 

1786510691

 

924000797

 

Następnie młodzież ćwiczyła rozkładanie i składanie węża przeciwpożarowego. Klasa została podzielona na sześcioosobowe zespoły i wykonywała ćwiczenia bojowe, które polegały na podłączaniu węży do wozu bojowego i polewanie obiektu wodą.

Po zakończeniu ćwiczeń uczniowie posilali się kiełbaską z grilla. W szkoleniu przyszłych strażaków uczestniczyli: dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, zastępca Prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Tadeusz Uzar, komendant OSP Malinie Piotr Mączyński, a także działacze OSP Malinie Jerzy Wieczerzak i Józef Stala.

 

974494727

 

DSC04713

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa