W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Dla zabawy obrzucili pociąg kamieniami

Policjanci ustalili sprawców wybicia szyby czołowej w lokomotywie. Straty oszacowano na 13 tysięcy złotych. Pociąg został obrzucony kamieniami, gdy przejeżdżał przez most kolejowy w Zadusznikach. Miała to być dobra zabawa dla 17-latka i grupy jego znajomych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym zostali zawiadomieni przez właściciela linii szerokotorowej z Zamościa, że 6 sierpnia br. pociąg przejeżdżający przez most kolejowy w Zadusznikach, został obrzucony kamieniami. W wyniku tego zdarzenia wybita została przednia szyba lokomotywy. Właściciel składu wycenił szybę na kwotę 13 tysięcy złotych, jednocześnie informując, że takie zachowanie sprawców spowodowało zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu pociągu, jak również dla maszynisty.

Sytuacja powtórzyła się kilka dni później. Policjanci z komisariatu w Tuszowie Narodowym ustalili kilka osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem. W kolejnych dniach wykonano czynności, które pozwoliły ustalić, że kamieniami w pociąg rzucało sześcioro nastolatków w wieku 16 lat i jeden 17-latek – są to mieszkańcy gmin Padew Narodowa i Baranów Sandomierski.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut uszkodzenia mienia 17-latkowi z gminy Padew Narodowa. Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia, w których tłumaczył, że zachowanie jego i kolegów miało być dobrą zabawą.

Podczas prowadzonych czynności policjanci podczas przesłuchań nastolatków ustalili, że młodzież chodziła po torowisku co stanowi wykroczenie oraz wchodziła na przęsła kilkumetrowego mostu. Losem nieletnich zajmie się sąd rodzinny. 17-latek odpowie za popełnione przestępstwo jak osoba dorosła.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

VI Super Sprint Mielecki Targum [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa