W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Do szkół trafi sprzęt dydaktyczny

Gmina Radomyśl Wielki pozyskała z rezerwy Ministerstwa Edukacji Narodowej dodatkowe wsparcie finansowe na wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Program Ministerstwa zaplanowany jest na 4 lata i corocznie 1/4 szkół z terenu każdej gminy może starać się o uzyskanie takiego wsparcia. – W obecnym roku złożyliśmy wniosek na doposażenie trzech szkół podstawowych: w Dąbiu, Dąbrówce Wisłockiej i Dulczy Wielkiej. Opiewał on na kwotę 150 tys. zł, a przyznano nam blisko 145 tys. zł.

Dokonane zakupy zaspokoją najpilniejsze potrzeby tych w trzech szkołach jeśli chodzi o pomoce dydaktyczne do przedmiotów przyrodniczych, a więc chemii, fizyki, biologii i przyrody – przekazuje burmistrz Józef Rybiński. – W kolejnych latach będziemy się starać o środki dla następnych placówek z naszej gminy. Sprawy oświaty bardzo leżą na nam sercu i od wielu lat inwestujemy zarówno w infrastrukturę szkolną, jak i pozyskiwanie najnowszych pomocy dydaktycznych do szkół. Wszystko po to, by tworzyć jak najlepsze warunki do nauczania dzieci z terenu naszej gminy – dodaje burmistrz.  

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa