W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Dożynki Gminy Borowa w Surowej z gośćmi z zagranicy [FOTO, VIDEO]

Pogoda nie rozpieszczała naszych rolników dotąd, udało się jednak większość zbóż skosić i zwieźć z pół.

To oznacza, że czas na Dożynki i można rozpocząć i cieszyć się z tegorocznych plonów. W niedzielę (15 sierpnia) w Surowej, odbyły się tradycyjne dożynki gminy Borowa, połączone z XXV Gminnym Przeglądem Wieńca Dożynkowego – Surowa 2023.

,,Kto do ciężkiej gleby wrzucił ziarno życia, ten patrzał na kłosy pędzące do nieba, w sercu ma zawarty skarb nie do pozbycia – szacunek dla chleba…” – R. S. Jabłoński „Szacunek i miłość dla chleba”.

Uroczystości zaczęła dziękczynna Msza Święta w intencji rolników w kościele parafialnym w Borowej. Następnie na terenach rekreacyjnych przy OSP Surowa odbył się przemarsz korowodu dożynkowego z prezentacją wieńców poszczególnych sołectw. Potem miał miejsce zespół obrządków tradycyjnych. Ciekawą niespodzianką w tym roku była wizyta gości z partnerskiej miejscowości na Słowacji. Zespół folklorystyczny z Kolaćkowa zaprezentował się na scenie, a wójt ich gminy w swoim języku na scenie opowiadał, jak oni odbierają nasze tradycje rolnicze.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa