W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Dwa słowa w „słowie” – spotkanie literackie

10.09.2023 r. w Sali Audiowizualnej Miejskiej Biblioteki SCK w Mielcu, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu  DWA SŁOWA W „SŁOWIE”.

Tym razem swoje utwory prezentowały poetki Mieleckiej Grupy Literackiej „SŁOWO” TMZM:  Henryka Marek i Danuta Maziarz. W spotkaniu wzięli udział: prezes honorowy Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej –Janusz Chojecki, wiceprezes MGL SŁOWO –Teresa Elżbieta Pyzik, wiceprezes Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego –Barbara Kopacz, członkowie i sympatycy MGL SŁOWO, rodzina i przyjaciele poetek. Całość imprezy prowadziła Małgorzata Kolisz, a obsługą techniczną sprzętu zajęła się Elżbieta Światowiec.

Panie Henryka i Danuta przeczytały po kilka swoich wierszy poruszających kwestię wiary, miłości do bliskich, przyrody, otoczenia. Podzieliły się refleksjami na temat inspiracji, które skłoniły je do sięgnięcia po pióro. W czasie spotkania nie zabrakło elementów muzycznych. Można było też podziwiać obrazy wykonane haftem krzyżykowym przez Henrykę Marek.

To był wieczór spędzony w miłej, przyjacielskiej atmosferze. 

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jolancie Strycharz i Ewie Salamadze.

Tekst relacji: Danuta Maziarz

Autorzy zdjęć: Halina Chojecka, Edwin Maziarz i Beata Borowska-Setera.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa