W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Dwa słowa w Słowie – spotkanie MGL „Słowo”

16 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się czwarte już spotkanie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo z cyklu „Dwa słowa w Słowie”.

Zgodnie z formułą prezentowane były dwie poetki z  MGL Słowo. Tym razem były to Aleksandra Piguła i Stenia Funia Krawiec. Spotkanie muzycznie rozpoczął Adam Kopacz, który już po raz kolejny zagrał na akordeonie .Prezes TMZM Janusz Chojecki, który na spotkanie przyszedł z małżonką  Haliną  Chojecką, wspomniał o wcześniejszych spotkaniach tego cyklu, których bohaterami byli Elżbieta Żuchowska Pezda i Justyna Ryczek, śp. Jan Robak i Zbigniew Ortyl, Danuta Rusin i Adam Kopacz. Następnie poetki prezentowały swoje wiersze.

Na prośbę Aleksandry Piguły wiersze z kilku jej tomików recytowała Elżbieta Witek, a  Stenia Krawiec zaśpiewała i zagrała na gitarze kilka utworów poezji śpiewanej ,co było nie lada niespodzianką. W spotkaniu wzięli także udział dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu Jolanta Strycharz , prezes Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie Jadwiga Buczak ,  prezes Uniwersytetu Ludowego z siedzibą w Tuszymie Anna Szlachetka ,wiceprezes MGL Słowo Teresa Elżbieta Pyzik, członkowie MGL Słowo  Kazimierz Trela, Joanna Prejzner ,Beata Borowska-Setera, Marzanna Olter, Maria Trojnacka z KŚT i liczni miłośnicy poezji.

Była to niezwykle sympatyczne spotkanie pełne niespodzianek, prowadzone w familijnym klimacie, urozmaicone wieloma znanymi utworami na akordeon i gitarę,  zakończone wspólnym pamiątkowym zdjęciem , za które dziękuję Halinie Chojeckiej.

Aleksandra Piguła, 16.04.2023

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa