W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video Sport

Dwie Stale podjęły współpracę [VIDEO]

Kluby FKS Stal Mielec S.A. i Stal Rzeszów podpisały umowę partnerską, mającą na celu rozwój utalentowanych, młodych zawodników z Podkarpacia. Osiągnięte porozumienie wzmocni oba kluby – utalentowani młodzieżowcy Stali Rzeszów trafią do podkarpackiego klubu z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, a wyróżniający się juniorzy PGE FKS Stali Mielec będą mogli rozwijać się w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

Na przestrzeni lat wielu utalentowanych zawodników z Podkarpacia odchodziło do klubów z wyższych lig, aby tam podnosić swoje umiejętności. Tracił na tym nasz region oraz drużyny z tej części Polski. Dlatego poczynione zostały kroki, aby zatrzymać tych o największym potencjale na Podkarpaciu. Do osiągnięcia tego potrzeba silnych, ale i współpracujących ze sobą klubów. Dlatego też Stal Rzeszów wyszła z inicjatywą podpisania umowy partnerskiej z PGE FKS Stalą Mielec, w ramach której obie strony są równe.

Stal Mielec jest klubem ekstraklasowym. Posiada dobry zespół seniorów i dobrą bazę do treningów. My za to posiadamy wzmocnioną drużynę seniorów, która ma osiągnąć szybki awans do Ekstraklasy, oraz bardzo dobrze rozwiniętą Akademię, czego dowodem są trzy drużyny występujące we wszystkich Centralnych Ligach Juniorów. Myślę, że dzięki współpracy będziemy stanowić dwa silne kluby, do których będą przyłączać się kolejne – powiedział Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów.

Powyższa współpraca zakłada dwa kluczowe aspekty. Po pierwsze wypożyczenia naszych utalentowanych młodzieżowców, którzy chcą się sprawdzić w Ekstraklasie, tak jak Wiktor Kłos i Eryk Galara, którzy nadal są naszymi zawodnikami i wraz ze Stalą Mielec będziemy dbali o to, aby byli jeszcze lepsi. Po drugie najlepsi zawodnicy z Akademii Stali Mielec, od kategorii U-15, będą mogli rozwijać się w naszej akademii, która na przestrzeni lat stała się bardzo dużą i rozwiniętą organizacją szkolącą piłkarzy na wysokim poziomie, co widać chociażby po ostatnich wynikach. Jednocześnie ci piłkarze będą mogli później zasilać ponownie Stal Mielec, tak aby budować obie Stale. Porozumienie obejmuje także wymianę doświadczeń, wspólne szkolenia i działania marketingowe. To wszystko razem ma przełożyć się na silne piłkarskie Podkarpacie, które sprawi, że w perspektywie kilku, kilkunastu lat staniemy się silnym ośrodkiem, futbolową elitą – zakończył Kalisz.

Bardzo się cieszymy z porozumienia, które podpisaliśmy ze Stalą Rzeszów. Chcemy nawiązać do tych najlepszych tradycji, gdy te dwa kluby ze sobą współpracowały, kiedy pozyskiwaliśmy bardzo dobrych zawodników ze Stali Rzeszów do Stali Mielec; to były te dobre czasy, kiedy Stal Mielec zdobywała Mistrzostwo Polski, a Stal Rzeszów występowała w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej i była wysoko w rankingach – powiedział Jacek Klimek, prezes Stali Mielec.

Myślę, że jest to czas na to, aby te dwa środowiska się połączyły. Powinniśmy korzystać z zawodników bardzo utalentowanych ze Stali Rzeszów i Stal Rzeszów powinna korzystać z zawodników, którzy u nas nie będą mieli do końca miejsca na granie. Chcemy się też bardzo mocno związać i wymieniać myślą szkoleniową – tutaj wiele pracy czeka oba kluby, a w dwójkę zawsze jest raźniej i zawsze można więcej na tym osiągnąć. Cieszymy się bardzo i wierzymy w ten projekt. Mamy nadzieję, że już wkrótce będą owoce te współpracy – zakończył Klimek.

Stalmielec.com

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa