W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

„Dygresje” — Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalny w nowej jakości

W pierwszej grudnia br. ukaże  się szósty numer „Dygresji” — Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który, na 236 stronach, zawiera 102 zdjęcia oraz 44  artykułów i prezentacji z różnych dziedzin literatury.

Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, pośród których prym wiedzie aż dwudziestu pięciu poetów, czterech prozaików, jeden krytyk, dwóch satyryków, oraz pięciu autorów rozmaitości kulturalnych. W numerze można znaleźć ciekawe wywiady z Krzysztofem Krawcem i Tomaszem Morozowskim, są krótkie formy satyryczne, felietony Ryszarda Krupy, teksty krytyczno-literackie, literatura faktu, mieleckie rozmaitości kulturalne,  wspomnienia mieleckiego globtrotera i poezja nadesłana.

Po raz pierwszy pojawił się rozdział „Biblioteki z charakterem” – w nim znaleźć można artykuł o Gminnej Bibliotece Publicznej w Padwi. Znakomicie ozdabiają karty pisma fotografie obrazów Krzysztofa Krawca, zaś na okładkę trafiła fotografia ikony Krystyny Gargas–Gąsiewskiej przedstawiająca św. Józefa.

Redakcją zajął prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniew Michalski, zaś korektę wykonała Barbara Augustyn. Łącznie w roczniku prezentuje się 32 autorów. Zdjęcia z imprez pochodzą od kilkunastu osób. Profesjonalny  skład całości rocznika przygotował zaprzyjaźniony grafik z Rzeszowa. Drukiem zajmuje się Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu.

Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na początek stycznia 2023 roku.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrącenie rowerzysty na rondzie

Wiadomości Mielec

Potrącenie motorowerzysty w Woli Mieleckiej

Wiadomości Mielec

Żołnierze w powiecie mieleckim na ćwiczeniach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa