24 października 2019 (czwartek) - 7:10
Dzień Budowlanych w ZSB
Dzień Budowlanych w ZSB
Dzień Budowlanych w ZSB
Informacje

Dzień Budowlanych w ZSB

2 października 2015 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu obchodzono Dzień Budowlanych. Tegoroczna uroczystość odbyła się na auli ZST, gdzie zgromadziła się cała społeczność szkolna na czele z dyrekcją i nauczycielami. Święto stało się doskonałą okazją do uroczystego przyjęcia nowo przybyłych uczniów klas pierwszych w poczet uczniów ZSB.

Cześć oficjalna rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie dyrektor szkoły Stanisław Starzyk w swoim przemówieniu przybliżył znaczenie święta wszystkich „budowlańców”, a także przedstawił młodzieży klas pierwszych chlubna 40 – letnią tradycję placówki oświatowej, podkreślając, iż mury szkoły opuściło wielu absolwentów, którzy ścieżki swej kariery związali właśnie z zawodami budowlanymi, gdzie osiągają ogromne sukcesy.

Nowo przybyli uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie: Po części oficjalnej Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielek Agaty Robak i Grażyny Paduch przygotował dla „pierwszaków” otrzęsiny. Polegały one na uczestnictwie w różnych konkurencjach, najciekawsze to piękne zapakowanie cegły na prezent, ułożenie wiersza o szkole, bądź też zaśpiewanie z wychowawcą piosenki. Po licznych zmaganiach pierwsze miejsce zajęła I TA –  klasa strażacka i to ona otrzymała „złotą kielnię”, drugie miejsce zajęła I TB, na trzecim uplasowała się klasa I A ZSZ. W tym szczególnym dniu nie było przegranych, liczyła się przede wszystkim znakomita zabawa. Dyrektor ZSB Stanisław Starzyk obdarował wszystkich uczniów mnóstwem słodyczy, życząc wszystkim „pierwszakom” dobrych wyników w nauce i  wspaniałych chwil spędzonych w Zespole Szkół Budowlanych.

Dzień Budowlanych w ZSB  Dzień Budowlanych w ZSB  Dzień Budowlanych w ZSB  Dzień Budowlanych w ZSB  Dzień Budowlanych w ZSB

Dzień Budowlanych w ZSB
Dzień Budowlanych w ZSB
Dzień Budowlanych w ZSB

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości