W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Dziś na scenie SCK odbył się koncert Marka Bałaty [FOTO, VIDEO]

Występ składał się z repertuaru pieśni patriotycznych i religijnych. Wykonane utwory pochodziły z różnych okresów historii Polski. Na widowni obecnych było wielu samorządowców między innymi z Marszałek Władysław Ortyl i Prezydent Jacek Wiśniewski.

Marek Bałata obchodzi w tym roku 40-lecie swojej działalności artystycznej. Koncert w Mielcu „Za tę wolność” był jednym z cyklu koncertów, którymi artysta obchodzi ten okrągły jubileusz.

W koncercie obok Marka Bałaty (śpiew, produkcja muzyczna, aranżacja), wystąpili: Sebastian Bernatowicz (keyboard), Józef Michalik (el.bass, kontrabas), Ryszard Styła (gitara elektryczna), Wiesław Jamioł (perkusja), a także kwartet smyczkowy w składzie: Weronika Błaszczyńska – skrzypce, Zuzanna Dulęba – skrzypce, Wiktoria Chorobik – altówka, Agata Jonczak – wiolonczela.

Koncert poprowadził znany aktor teatralny i filmowy Krzysztof Gosztyła, który zaprezentował też utwory poetyckie. Pieśni zaaranżował Adam Niedzielin.

Marek Bałata to znany z błyskotliwych improwizacji wokalista jazzowy. Artysta urodził się i lata młodzieńcze spędził w Rzeszowie. Poprzez swoją rodzinę związany jest z Mielcem. Jego repertuar stanowią przede wszystkim własne kompozycje, pieśni takich kompozytorów jak m.in.: Włodzimierz Korcz, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Włodek Pawlik, Stanisław Fiałkowski. Wiele jego wykonań to utwory filmowe wielu kompozytorów. Jego znakiem rozpoznawczym są także wokalne transkrypcje utworów Fryderyka Chopina.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa