W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dziś Światowy Dzień Walki z Depresją

Mielecki Szpital Specjalistyczny złożył wniosek o powołanie Centrum Zdrowia Psychicznego.  – rusza nabór kadry do CZP

 Chociaż potrzeby w zakresie ochrony zdrowia psychicznego są na naszym terenie, tak jak zresztą w całym kraju, coraz większe, to powiat mielecki był dotąd jedynym w okolicy, który nie posiadał odpowiedniego zabezpieczenia medycznego dla osób, które zmagają się z różnego typu problemami psychicznymi. 

I to było podstawą do pojęcia decyzji o utworzeniu w naszym mieleckim Szpitalu Centrum Zdrowia Psychicznego, które będzie obejmowało Oddział Dzienny, Poradnię Specjalistyczną,  Punkt Konsultacyjny oraz  Pomoc Środowiskową, czyli zespół specjalistów, którzy będą jechali do pacjenta, jeśli np. nie będzie mógł dotrzeć do naszego Oddziału Dziennego czy też Poradni – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Do Biura ds. Pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego właśnie wpłynął odpowiedni wniosek, a nawet Szpital otrzymał już zapewnienie, że pod kątem formalnym nie ma żadnych braków czy błędów. To oznacza, że dopełnił ze swej strony wszelkich formalności. – Czekamy więc na dalsze decyzje, a tymczasem została w naszym regulaminie zapisana dodatkowa struktura, czyli właśnie Centrum Zdrowia Psychicznego – opowiada Paweł Pazdan.

W Światowym Dniu Walki z Depresją ruszyliśmy z naborem kadry, aby również tak symbolicznie zaakcentować, że odpowiadamy na realne potrzeby pacjentów, mierzymy się z problemami, które wyraźnie trapią współczesnych ludzi, a w tym dniu wiele się o tym mówi. Pojawiają się pomysły czy propozycje wsparcia osób z problemami psychicznymi, a my pokazujemy, że je poznaliśmy i działamy – podkreśla dyrektor mieleckiego Szpitala. – Zapraszamy zarówno kadrę lekarską, jak i pielęgniarską, psychologów, terapeutów oraz inne sposoby, które są niezbędne w takim Centrum. 

Ważnym celem jest to, żeby każdy, kto potrzebuje tego  pomocy w zakresie ochrony zdrowia psychicznego uzyskał ją szybko i blisko miejsca zamieszkania. Ale to również działalność, która pozwoli na sprawne funkcjonowanie Szpitala pod względem finansowym, bo rozwój placówki [#rozwojmieleckiegoszpitala] to zawsze nowe możliwości w tym zakresie. – Zaplanowaliśmy, że Centrum będzie się mieściło w pomieszczeniach opuszczonych już przez dotychczasowy Oddział Chorób Płuc, który będzie z kolei umiejscowiony w tym najwyższym segmencie Szpitala. Tam mamy wolne pomieszczenia, odpowiednie dla tego rodzaju działalności, a tym samym w miejscu, w którym do tej pory mieściła się część gruźlicza Oddziału Chorób Płuc, powstaną  gabinety lekarskie,  sale terapeutyczne,  sale do terapii indywidualnej i grupowej oraz  terapii zajęciowej, a także  wszystkie inne pomieszczenia wymagane do tego rodzaju działalności – planuje Paweł Pazdan.

  Dodaje, iż teraz konieczne jest ogłoszenie konkursu przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co pozwoli Szpitalowi uzyskać finansowanie i możliwość faktycznego rozpoczęcia działalności. – Chcielibyśmy aby nasze Centrum Zdrowia Psychicznego ruszyło jeszcze w pierwszej połowie tego roku – anonsuje dyrekcja. 

Na fot. od lewej: Marzena Nowak, Naczelna Pielęgniarka; Roksana Krzystyniak, Kierownik Sekcji Kadr i Płac; Marta Zygmunt, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych; Piotr Stępień, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa oraz Paweł Pazdan, Dyrektor Naczelny Szpitala w Mielcu

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa