W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Ekonomik z tytułem „Złotej Szkoły”

Najnowszy ogólnopolski ranking techników nie pozostawia wątpliwości – najlepszą szkołą zawodową w powiecie mieleckim pozostaje Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.

W tegorocznym zestawieniu „Perspektyw” szkoła została sklasyfikowana na 67. miejscu, co oznacza awans aż o 107 pozycji w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jednocześnie Technikum nr 1 poprawiło swoją lokatę w rankingu wojewódzkim, zajmując 7. miejsce w województwie podkarpackim. Potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia w placówce kierowanej przez dyrektor Martę Mysonę jest przyznanie tytułu „Złotej Szkoły 2017”.

Tym zaszczytnym wyróżnieniem Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” honoruje 100 techników, które najlepiej w Polsce przygotowują do zawodu i matury.

O tak wysokiej ocenie mieleckiego technikum zadecydowały cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych. Uczniowie ZSE uzyskują świetne wskaźniki zdawalności egzaminu maturalnego i egzaminu zawodowego, znacznie przekraczające średnie rezultaty w okręgu i kraju.

Co roku znajdują się w gronie finalistów i laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, stając na najwyższych stopniach podium zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Ich osiągnięcia obiektywnie odzwierciedlają źródła zewnętrzne: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie oraz System Informacji Oświatowej.

 

Zdobycie przez szkołę miejsca w czołówce XIX Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych jest dla znakomitej kadry nauczycielskiej i ambitnych uczniów zasłużonym powodem do dumy.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dobre wyniki egzaminu maturalnego w mieleckich szkołach

Wiadomości Mielec

Wyniki z egzaminu ósmoklasistów

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa