W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Elektryk uzyskał dofinansowanie do projektu praktyk w Czechach

Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu uzyskał duże dofinansowanie na realizację zagranicznych praktyk zawodowych.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 

Grupa docelowa obejmie uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik usług fryzjerskich. Dzięki temu przedsięwzięciu, 30 uczniów szkoły w dwóch turach pojedzie na zagraniczne miesięczne praktyki do Czech i spędzi ten czas pracując w hotelach i zakładach fryzjerskich położonych w mieście Ostrava w Czechach. Językiem projektu jest język angielski. 

Uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu otrzymają wsparcie w postaci bezpłatnego transportu, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia. Dodatkowo każdy uczeń otrzyma kieszonkowe na pobyt. Wyjazd pierwszej grupy planowany jest na początek lutego 2024. 

Wartość projektu: 378 058,18 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 311 973,61 PLN

Dofinansowanie z budżetu państwa: 66 084,57 PLN

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa