W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Ewakuacja palącej się szkoły – ćwiczenia z udziałem OSP w Rzemieniu [FOTO, VIDEO]

Pożar w szkole podstawowej: gęsty dym, uczniowie uwięzieni w klasach, osoby poszkodowane – taki scenariusz mógłby zdarzyć się wszędzie. Całe szczęście to tylko ćwiczenia.

W ubiegłym tygodniu strażacy z OSP w Rzemieniu wraz z dyrekcją szkoły podstawowej udowodnili że w razie tego typu zagrożenia są gotowi stanąć na wysokości zadania oraz użyć wszelkich sił i środków aby ratować życie i zdrowie osób będących w niebezpieczeństwie.

Po części dynamicznej strażacy i dyrekcja omówili z zebranymi na placu dziećmi kwestie związane z bezpieczeństwem p.poż oraz ewakuacją szkoły w sytuacji zagrożenia co zakończyło część formalną ćwiczeń. Po wszystkim dzieci w obecności strażaków mogły zapoznać się ze sprzętem służącym na co dzień ochotnikom z Rzemienia.

Całą akcję koordynował dh. Piotr Pszeniczny, który na co dzień zmaga się z tego typu zagrożeniami pracując w PSP. Jego obserwacje i uwagi na co dzień pomagają strażakom z OSP w Rzemieniu podnosić swoje kwalifikacje. Po zakończonych ćwiczeniach wraz z druhami uczestniczącymi w symulacji wnikliwie analizowano każdy element ćwiczeń. Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć i filmu z ćwiczeń 🙂

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qF8NA5s3YLM&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Niedziela pod znakiem gwałtownej aury [FOTO]

Wiadomości Mielec

Pijany wjechał w zaparkowany samochód

Wiadomości Mielec

Tragedia nad Wisłoką w Tuszymie

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa