W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Festiwal Youthest w Mielcu już za nami! [FOTO]

W ubiegłą sobotę 27 lipca na Bulwarach nad Wisłoką odbyła się trzecia edycja tego festiwalu. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Klub Młodych Liderów, przy współpracy z Urzędem Miasta. Youthest to impreza na której każdy, niezależnie od wieku, dobrze się bawi i integruje ze społeczeństwem. Dodatkowo było to 100. wydarzenie Klubu Młodych Liderów! 

Tysiące mieszkańców Mielca, całymi rodzinami przybyło w słoneczną sobotę na bulwary, aby wspólnie się bawić. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło animacji dla dzieci, czy też spektakularnego pokazu ognia dla nieco starszych widzów. Celem wydarzenia była rzeczywista integracja pokoleń we wspólnej zabawie i można śmiało powiedzieć, że został on osiągnięty!

Poprzednie edycje Youthestu cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Mielca, przez co stały się wizytówką fundacji. Ze względu na jego popularność, w tym roku,  został on zorganizowany w 3 miastach na Podkarpaciu. 

Wydarzenie rozpoczął największy w Polsce Festiwal Baniek Mydlanych. Skierowany był on głównie do najmłodszych, ale i ich rodziców. Na twarzach dzieci, oprócz kolorowych malowideł, można było zauważyć szerokie uśmiechy. Podczas jego trwania dzieciom zostały wręczone 500 sztuk zestawu do baniek mydlanych. Zabawie towarzyszyła dziecięca muzyka, malowanie twarzy, skręcane balony, czy też popularne teraz stoisko TUBAN slime i wiele innych atrakcji. Ponadto, nie zabrakło ogromnych, kilkumetrowych baniek mydlanych, a także takich, które umożliwiają zamykanie dzieci i dorosłych wewnątrz. Najmłodszym ani na moment nie zabrakło energii! Można było wziąć również udział w konkursach, w których do wygrania były gadżety i nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia m.in.: bank BNP Paribas. 

Kolejną częścią imprezy był Festiwal Kolorów. Główną atrakcją był oczywiście barwny puder Holi. Uczestnicy- i mali i duzi, rzucali się kolorami już przed pierwszym wyrzutem. Wspomniane wyrzuty kolorów cieszyły się największą popularnością. Bez względu na wiek, dzieci i dorośli, „kolorowali” się nawzajem. Wszystko to wśród uśmiechu i poczucia niesamowitej energii. Niespodzianką okazało się pokaz pirotechniczny przygotowany przez Stowarzyszenie Kibice Razem Stal Mielec. Cały pokaz odbył się ze względu na to, że Youthest był 100 wydarzeniem Fundacji Klub Młodych Liderów. O najnowsze piosenki oraz rytmy do tańca zadbał DJ Toniu. W czasie tego festiwalu uczestnicy mieli okazję także do poruszania się, ponieważ w międzyczasie Extreme Fitness przygotowało energiczną Zumbę. Do tego wszystkiego udało się zatańczyć belgijkę na całe wydarzenie. Ta część festiwalu pokazała, że całe miasto jest niezwykle kolorowe i pełne radości.

Trzecia część wydarzenia to Festiwal Ognia. Teatr tańca ognia występujący po zachodzie Słońca jest przeżyciem, którego nie sposób zapomnieć. Tak było i tym razem. Grupa artystów przygotowała specjalny pokaz dla mieszkańców Mielca, pod tytułem „Leśne Licho”! Iskry, taniec, muzyka, ogień– pozwoliły uczestnikom wyłączyć się na chwilę z codzienności i przeżyć magiczne 30 minut pełne emocji. Widowisko zachwyciło każdego – bez względu na wiek.

Zwieńczeniem wydarzenia był Festiwal Fajerwerków. Pokaz pięknych, kolorowych fajerwerków zostanie w pamięci mieszkańców na długo. Z pewnością pozwolił on na spojrzenie w rozświetlone niebo i cieszenie się chwilą.

Na terenie wydarzenia rozstawiony został sklepik festiwalowy, w którym każdy mógł zakupić gadżety takie jak okulary przeciwsłoneczne, bransoletki świecące w ciemności czy specjalnie przygotowane, ręcznie robione kolorowe koszulki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się tabliczki Free Hugs, które zachęcały wszystkich do wspólnego przytulania się. Nie zabrakło strefy gastronomicznej oraz stoisk sponsorów i partnerów, na których dostępne były oferowane przez nich atrakcje. 

„Bardzo piękne wydarzenie. Jestem zadowolony  z tego jak bardzo było wesoło i wspaniale. Nie żałuję, że przyszedłem na to wydarzenie i  czekam na jeszcze więcej! To co robicie jest bardzo piękne i pokazujecie, że młodzi ludzie też potrafią zrobić taką imprezę.  Mam nadzieję, że nie skończycie z tym, bo świetnie wam idzie. Zapamiętam Youthest na długo jako wydarzenie łączące mieszkańców, kolorowe, pełne energii i radości.” – mówi jeden z uczestników Youthestu.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa