W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Firma Kronospan posadziła 21 tysięcy nowych drzew w Mielcu

Jak informuje mielecki Kronospan w tym roku odbyła się 20 akcja sadzenia drzew, zorganizowana przez Kronospan i Silvę. Pracownicy mieleckich firm wspólnie z leśnikami zasadzili 21 tys. nowych drzew. Tegoroczna akcja odbywa się na całym świecie pod zmienioną nazwą Grow. Celem pracowników we wszystkich lokalizacjach zakładów na całym świecie jest zasadzenie miliona drzew. W 11 polskich miastach wciągu dwóch październikowych sobót (9 i 16 października) zasadzono 100 tys. nowych drzew. 

Kronodrzewko, które w tym roku zmieniło nazwę na międzynarodowe Grow, to przede wszystkim akcja edukacyjna, podnosząca świadomość ekologiczną. Od tego roku patronuje jej Fundacja Kronospan. Dorośli i dzieci uczą się nie tylko jak sadzić konkretne gatunki drzew, ale także tego, jak cennym surowcem jest drzewo.  

Już kilkadziesiąt lat temu mieliśmy świadomość, że o surowiec trzeba dbać i trzeba znaleźć jego alternatywne źródło, czyli przywracać go do życia raz po raz – mówi Marek Głaz, dyrektor do spraw zakupów surowców drzewnych Silva. – Musimy żyć w symbiozie z naturą, czyli w zrównoważony i odpowiedzialny sposób korzystać z jej zasobów. Temu, co możemy odzyskać, musimy nadać kolejne życie. Recykling, czyli coś, co dopiero raczkuje w Polsce, a my od 30 lat go rozwijamy, już jest koniecznością, a nie wyborem – dodaje. 

Kronospan i Silva od 20 lat, co roku sadzą w Polsce drzewa. W sumie, podczas 20 akcji, posadzono w całej Polsce 600 tys. drzew. Sadzonki dobierane są przez doświadczonych leśników do pory roku i miejsca sadzenia. W Nadleśnictwie Mielec zasadzono w tym roku dęby i brzozy. 

Jak ważna jest ta akcja dla środowiska, dowodzi nagroda przyznana przez Międzynarodową Kapitułę Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo, która w 2018 r. przyznała firmie Kronospan nagrodę w kategorii Eko – Hit. Konkurs realizuje Organizacja Odzysku Opakowań Eko Cykl.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa