W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Gmina Padew Narodowa będzie budować i przeprowadzać renowację zbiorników wodnych

Gmina Padew Narodowa pozyskała ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie (FOGR) kwotę 246.855 zł z przeznaczeniem na budowę i renowację dwóch zbiorników wodnych służących małej retencji. 

Otrzymane środki wiążą się z wnioskami o dofinansowanie jakie gmina złożyła w lutym 2021 r. Decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego z dnia 4 maja 2021 r. wnioski zyskały akceptację.

Zakres prac przedstawiony do dofinansowania na urządzeniach wodnych obejmuje: 

– dla zbiornika wodnego obok budynku wiejskiego w Domacynach: usunięcie części porostów z dna zbiornika wodnego, odmulenie, czyszczenie oraz wzmocnienie skarp z wykorzystaniem płyt ażurowych oraz wymianę ogrodzenia na nowe panelowe,

– dla zbiornika wodnego dużego przy drodze na tzw. „biały krzyż”: usunięcie trzcin i innych porostów z dna zbiornika, odmulenie oraz czyszczenie skarp.

Na chwilę obecną przygotowywane są dokumenty, które umożliwią przeprowadzenie przetargu i wyłonienie wykonawcy zadań.   

Pan Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, któremu podlega FOGR na spotkaniu z Wójtem Gminy Padew Narodowa Robertem Plutą podkreślił, że działania inwestycyjne Gminy Padew Narodowa mogą liczyć na wsparcie Samorządu Województwa.  

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa