W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Gminne Obchody 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja   w Chorzelowie

Tegoroczne  obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Mielec rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny z intencji   Władz Samorządowych Gminy Mielec w Kościele Parafialnym p.w. Wszystkich Świętych  w Chorzelowie.

 We Mszy Św. i uroczystościach rocznicowych  uczestniczyli: przedstawiciele władz powiatu mieleckiego, Władze Samorządowe Gminy Mielec na czele z Wójtem Gminy Mielec Józefem Piątkiem, Radni Gminy Mielec z Przewodniczącym Rady Gminy Mielec Janem Kołodziejem, przedstawiciele Samorządów Wiejskich,

Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Mielec wraz z młodzieżą, przedstawiciele organizacji politycznych i społecznych, mieszkańcy Gminy Mielec, Chorzelowa i Parafii p w. Wszystkich   Świętych  oraz  Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Mielec ,Poczet sztandarowy Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im.5 Pułku Strzelców  Konnych, Poczet Sztandarowy  Zespołu Szkół z Chorzelowa oraz Poczet Sztandarowy Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych wystawiony przez Zespół Szkół w Chorzelowie.

Po Mszy św. nastąpił przemarsz Pocztów Sztandarowych, Sekcji Konnej, zaproszonych gości,  mieszkańców oraz młodzieży z Flagą Narodową na Miejsce Pamięci  Poległych w obronie Ojczyzny w Chorzelowie  na dalszą część uroczystości. Uroczystości rocznicowe na Miejscu Pamięci Poległych w obronie  Ojczyzny rozpoczęło podniesienie  flagi państwowej RP na maszt i odegranie hymnu państwowego przez Orkiestrę Dętą z Dobrynina. 

Po przywitaniu gości przez prowadzącego, głos zabrał Wójt Gminy Mielec Józef Piątek. Po okolicznościowym przemówieniu Wójta Gminy Mielec, przedstawiciele Władz Samorządowych, Organizacji Społecznych,  Partii Politycznych, Szkół Podstawowych i Gimnazjów złożyli wiązanki kwiatów.

Po odegraniu przez trębacza sygnału „Śpij Kolego”, poczty sztandarowe zostały wyprowadzone a następnie zespoły działające w Ośrodku Kultury w Chorzelowie zaprezentowali  program artystyczny   „ W święto Konstytucji 3 Maja”. Uroczystości zakończył krótki koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dobrynina.

 

DSC_0307

DSC_0312

DSC_0336

DSC_0339

DSC_0341

DSC_0355

DSC_0359

DSC_0362

DSC_0363

DSC_0364

DSC_0368

DSC_0371

DSC_0375

DSC_0379

DSC_0388

DSC_0408

DSC_0412

DSC_0430

DSC_0439

DSC_0481

DSC_0501

DSC_0504

DSC_0507

DSC_0524

DSC_0553

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa