W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

Ślubowanie Nowej Rady Miejskiej i Prezydenta Mielca [FOTO, VIDEO]

W dniu 7 maja 2024 roku w sali im. Jana Pawła II w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbyła się sesja Rady Miejskiej zwołana postanowieniem komisarza wyborczego w Tarnobrzegu.

Jej celem było złożenie ślubowania przez radnych wybranych podczas wyborów samorządowych 2024 roku w głosowaniu z dnia 7 kwietnia jak i prezydenta miasta Mielca wybranego w ponownym głosowaniu z dnia 21 kwietnia.

Zanim to nastąpiło Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Mielcu Arkadiusz Grzesik wręczył radnym zaświadczenia o wyborze na radnych. Poinformował także o tym, że w miejsce wygaszonego mandatu wybranego na prezydenta Radosława Swóła,  radnym zostaje Łukasz Szebla.

Po złożeniu ślubowania prowadzący obrady radny – senior Józef Stala zarządził wybory przewodniczącego rady miejskiej w Mielcu. Jedynym zgłoszonym kandydatem był radny Robert Wójcik, którego kandydaturę poparło 19 radnych na 22 obecnych (jedynym nieobecnym był Jacek Klimek). Na trzy miejsca w prezydium rady zgłoszono czterech kandydatów. Ostatecznie wiceprzewodniczącymi zostali Jakub Blicharczyk, Sławomir Wesołowski i Damian Gąsiewski.

Ostatnim punktem obrad było złożenie ślubowania przez Prezydenta Miasta Mielca Radosława Swóła, który dziękował mieszkańcom za okazane zaufanie, deklarując jednocześnie apolityczność i otwartość na współpracę ze wszystkimi, którym, leży na sercu dobro naszego miasta.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa