W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Granty „Pracowników Państwowych Gospodarstwach Rolnych”

Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym „Granty PPGR”

DODATKOWY NABÓR WNIOSKÓW

Gmina Miejska Mielec otrzymała grant ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa V Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU  na realizację projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

Celem projektu jest wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym poprzez zakup laptopów wraz z oprogramowaniem.

W ramach projektu zakupione zostały 32 laptopy, które w dniach 25-26.08.2022 zostały wręczone dzieciom i wnukom byłych pracowników PGR, którzy zakwalifikowali się do projektu.

W związku z powstałymi w Projekcie oszczędnościami istnieje możliwość zakwalifikowania do projektu dodatkowych osób.

Prezydent Miasta Mielca ogłasza zatem dodatkowy nabór uczestników do programu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”.

Wsparcie w ramach programu może otrzymać osoba, która spełnia łącznie poniższe warunki:

  • zamieszkuje Gminę Miejską Mielec;
  • jest uczniem szkoły mającej swoją siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Mielec – od „zerówki” szkolnej do ostatniej klasy szkoły średniej;
  • jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, opiekunowie prawni) osoby, która  pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwała w miejscowości objętej PPGR;
  • w 2020 oraz 2021 roku nie otrzymała na własność lub w drodze użyczenia, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem, zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy. 

Warunkiem zakwalifikowania do udziału w projekcie jest złożenie przez opiekuna prawnego dziecka lub ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność, stosownego oświadczenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Formularze oświadczeń do pobrania:

Wnioskodawca powinien dołączyć na potwierdzenie pracy w PPGR (do wglądu) np. umowę  o pracę, angaż, książeczkę ubezpieczeniową, świadectwo pracy, bądź inny dokument.

O zakwalifikowaniu do projektu decyduje KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ do wyczerpania kwoty oszczędności (kwota oszczędności pozwoli na zakup ok. 15 laptopów).

Po weryfikacji zebranych oświadczeń  zostanie  zakupiony sprzęt, który zostanie przekazany uczestnikom projektu.

OŚWIADCZENIA WRAZ Z WYMAGANĄ DOKUMENTACJĄ

należy składać w Urzędzie Miejskim w Mielcu,

  1. Żeromskiego 26, 39-300 Mielec

w pokoju nr 32 (II piętro na wprost schodów)

w terminie do 11 października 2022 r. do godz. 15:30

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 17 787 40 84.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

debrzyna 28 września 2022 (środa) at 18:02

A gdzie w okolicy był PGR ?

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa