W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Gwardia oraz kontuzje na drodze Stali do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 w ramach Pucharu Polski opolska Gwardia podejmie Stal Mielec. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału tychże rozgrywek.

Niestety oprócz podopiecznych Rafała Kuptela naszym przeciw mielczanom są również kontuzje, które trapią „Czeczeńców” od dłuższego czasu. W ostatnich dniach ich wskaźnik sięgnął czerwonego pola, co było widać już w Tarnowie, gdzie do dyspozycji duetu trenerskiego Lipka-Sondej było tylko dwóch rozgrywających – Michał Krygowski oraz Oleksandr Kyrylenko. Z tego też powodu na lewej połówce zagrał nominalny skrzydłowy Michał Chodara.

Oprócz Grzegorza Barnasia i Wiktora Kawki, którzy z powodu zerwania więzadeł w kolanie pauzować będą do końca sezonu, w meczu z Gwardią na pewno nie zagrają Michał Wypych, Sergei Dementev, Marcin Miedziński oraz Marcin Basiak. Do zdrowia wraca zaś Hubert Łukawski, który w ten weekend powinien pojawić się w bramce podczas Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Mielcu.

Zagrożony nie jest raczej występ Jakuba Kłody, który już w Tarnowie grał na środkach przeciwbólowych. Uraz Michała Chodary także wydaje się być niegroźny, lecz decyzja czy „Gorbi” wyjdzie na parkiet podjęta zostanie w ostatniej chwili.

Będzie to tym samym niesamowicie trudna przeprawa, gdyż Gwardia to bardzo dobry zespół zajmujący w ligowej tabeli piątą lokatę. Stal jednak nie tak dawno w Kwidzynie i Głogowie pokazała, że mimo wąskiej ławki rezerwowych potrafi zgarnąć pełną pulę i wszyscy w Mielcu mają nadzieję, że ten optymistyczny scenariusz znajdzie odzwierciedlenie również w sobotę!

 

Gwardia Opole – SPR Stal Mielec, 04.02.2017, godz. 20:00, Opole (Puchar Polski)

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa