Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, Toruń 14-16.02.2020

Od piątku do niedzieli w Toruniu trwały Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii U18 (rocznik 2003/04) i U20 (rocznik 2001/02). W walce o medale ekipa Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec reprezentowana była przez piętnastu zawodników legitymujących się wskaźnikami wynikowymi PZLA.

Świetny występ w toruńskiej Arenie zanotowali złoci medaliści: Kamil Piecuch w chodzie na 5000 metrów (trenerka Marzena Kulig}, który obronił tytuł z roku ubiegłego, pokonując drugiego zawodnika na mecie o ponad dwie minuty. Drugi ze złotych medalistów Kamil Wąż, podopieczny Tomasza Torby nie miał sobie równych w trójskoku, wyprzedzając swoich rywali o ponad pół metra. Dwa brązowe medale wywalczyła Alicja Struzik w biegach na 60 i 200 metrów.

Dla Alicji to pierwsze w karierze medale rangi mistrzowskiej. Kolejne brązowe medale wywalczyli ubiegłoroczni medaliści Mistrzostw Polski Młodzików: Martyna Gaweł na 200 metrów i Cristian Ielo w chodzie na 5000 metrów. Tuż za podium na miejscu czwartym zameldowała się sztafeta mieszana 4×400 metrów w składzie: Kacper Jaworski, Aleksandra Świętek, Martyna Gaweł i Mateusz Molek, ustępując trzeciej ekipie zaledwie o 0,10 sekundy. W większości zawodnicy LKS Stal Mielec wrócili z miasta Kopernika z nowymi rekordami życiowymi.

W punktacji medalowej LKS Stal Mielec uplasował się na ósmym miejscu, a w ilości zdobytych medali zajął drugie miejsce wraz z dwoma innymi ekipami. W  mistrzostwach wzięło udział około 1250 zawodników z ponad dwustu klubów.

Miejsca i rezultaty:

U18

I Kamil Piecuch 5000m / chód 22:56.42 rekord życiowy

III Cristian Ielo 5000m / chód 25:20.44 rekord życiowy

III Martyna Gaweł 200 m 25.63 rekord życiowy

IV sztafeta mix 4×400 m 3:47.76 rekord życiowy

Jaworski K., Gaweł M., Świętek A., Molek M.

V Gabriela Torba trójskok 11.52

TORUN 16.02.2020 LEKKOATLETYKA PZLA HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI U18 I U20 NZ KAMIL WAZ FOT MAREK BICZYK PZLA