W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

I Ty możesz zostać archeologiem! – warsztaty w Pałacyku Oborskich

Pałacyk Oborskich zaprasza grupy zorganizowane do udziału w warsztatach archeologicznych połączonych ze zwiedzaniem wystawy czasowej: Archeologiczna autostrada. Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem.
Uczestnicy zajęć dowiedzą się na czym polega praca archeologów i ich codzienność, jakich używają narzędzi podczas prowadzonych badań oraz czy przypominają w czymkolwiek filmowego Indianę Jonesa. Nie zabraknie możliwości wcielenia się w prawdziwego archeologa i odkopania ukrytych, starych przedmiotów czy próby zrekonstruowania glinianych przedmiotów oraz wielu innych niespodzianek.
Warsztaty są opracowane dla IV grup wiekowych: przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej – klas I-III i IV-VI oraz gimnazjalistów. Zajęcia dla poszczególnych grup wiekowych różnią się poziomem trudności części teoretycznej jak i praktycznej.


Archeologiczne warsztaty edukacyjne są realizowane w Pałacyku Oborskich w kwietniu oraz maju, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Zajęcia trwają od 60 do 90 minut.
Lekcje edukacyjne są bezpłatne dla przedszkolaków, płatne 2 zł (od osoby) dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjów.
Zapraszamy do zapisów telefonicznych pod numerem: 17 586 42 32. Wszelkich szczegółowych informacji udziela Pani Iwona Groele.
Muzeum Regionalne SCK w Mielcu – Pałacyk Oborskich

 

 

Zobacz też...