W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

II Etap budowy zbiorników retencyjnych

Na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obok Hotelu Polskiego rusza realizacja II etapu budowy układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie miasta Mielca.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec”. Jego łączny koszt wynosi 29 192 865,52 zł z czego 20 173 506,45 złotych stanowi dofinansowanie jakie Gmina Miejska Mielec otrzymała w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020; Działanie 2.1 Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska

Powstające zbiorniki retencyjne będą służyły zapobieganiu podtopieniom ulic w centrum naszego miasta występujących po ulewnych deszczach.

Wybrany w przetargu wykonawca zbiorników obok Hotelu Polskiego wycenił swoje prace na 6 mln 848 tys. zł. Obejmą one m.in. budowę kanalizacji deszczowej wraz ze studniami rewizyjnymi, budowę zbiornika retencyjnego, pompowni ścieków, przyłącza elektrycznego i przebudowę istniejącego rurociągu.

Dodajmy, że prace w ramach I etapu tego projektu prowadzone są od kilku miesięcy przy ulicy Grunwaldzkiej i już zbliżają się ku końcowi, natomiast w ramach III etapu zbiorniki powstaną na osiedlu Borek Niski.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa