W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video Przestępstwa, skandale, afery

III spotkanie aktywistów z grupy: Blokada truciciela Melnoxu. Czas najwyższy rozwiązać ten śmierdzący problem [FOTO, VIDEO]

Pierwszy protest przeciwko działalności firmy Kronospan odbył się w grudniu 2015, po nim podpisano porozumienie z miastem, w ramach którego fabryka miała zmodernizować całą instalację, tak by radykalnie ograniczyć zanieczyszczanie powietrza, a całość prac modernizacyjnych miała zakończyć się w połowie 2017 roku, co jednak się nie wydarzyło.

Z chwilą upłynięcia uzgodnionego terminu Kronospan zapewnił urzędników, jak i mieszkańców, że do końca 2017 roku całość prac usprawniających zostanie zakończona i 2018 roku radykalnie zmniejszy się zanieczyszczanie powietrza — ta obietnica według wielu mielczan również się nie została spełniona.

W tym momencie mieszkańcy mówią: Dość, nie wierzymy w żadne zapewnienia ze strony Kronospanu i zamierzamy wyjść na ulice, aby wyrazić swoje oburzenie i zwrócić uwagę ogólnopolskich mediów na problem, z jakim borykamy się na co dzień od ponad 20 lat.

Wczoraj aktywiści zorganizowali w jednej z mieleckich siłowni kolejne spotkanie organizacyjne, po którym część z nich wybrała się pod fabrykę, aby wyrazić swoje oburzenie zaistniałą sytuacją. Podczas wczorajszego spotkania zapewniono, że cała inicjatywa jest apolityczna, a osoby publiczne oraz zamierzające startować w wyborach samorządowych nie będą wykorzystywały akcji do kampanii wyborczej.

Dodatkowo podczas spotkania mieszkańcy zadecydowali o dacie, formie protestu oraz trasie, jaka będzie do pokonania. Zapewniono również, że protest będzie miał charakter legalny i już w tym momencie trwają przygotowania do złożenia wniosków do właściwych urzędów.

Kolejne spotkanie odbędzie się za miesiąc, na które zostanie zaproszony przedstawiciel policji, który udzieli odpowiedzi na ewentualne pytania mieszkańców dotyczące zarówno legalności, jak i kwestii prawnych związanych z protestem.

Wstępnie ustalono, że protest będzie polegał na przemarszu z placu przy parku leśnym aż pod bramę firmy, a termin to 25.03. (Niedziela Palmowa) godzina 14.30.

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/545560975836495/

 

 

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=pxi3ytltHnI&w=925&h=520]

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

mielczanie 29 stycznia 2018 (poniedziałek) at 16:50

Jesteśmy świadomi przeprowadzanych przez firmę Kronospan modernizacji ( 20 lat za późno, ale są). Niepokoi nas jednak fakt, że zakład chce uchronić się przed stałym monitoringu emitowanych przez siebie zanieczyszczeń – CZYŻBY MIAŁ COŚ DO UKRYCIA. WALCZYMY O KONIEC SAMOWOLKI!
TYLKO STAŁY MONITORING BEDZIE SKUTECZNYM NARZĘDZIEM W WALCE Z TYM ZAKŁADEM!!!
Marszałek Województwa MOŻE wydać EXTRA DECYZJĘ(!) ciągłego monitoringu emisji zanieczyszczeń (czego z niewiadomych przyczyn do tej pory NIE ZROBIŁ). To doprowadzi albo do ograniczenia zanieczyszczeń do poziomów „dozwolonych” albo spowoduje kary dla zakładu a dla miasta możliwość dochodzenia sporych odszkodowań.
Dodać trzeba, że monitoring musi być prowadzony w taki sposób żeby każdy z Nas miał pewność co do prawidłowości prowadzonych pomiarów. KONIEC SAMOWOLKI!!!… a za 20 lat na „wariackich papierach” należy się POTĘŻNE ODSZKODOWANIE dla Mielczan!!!

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa