W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ikona i akryl w SDK [FOTO]

SDK – Technika malowania farbami akrylowymi –temat architektura –  to wszystko na kolejnym spotkaniu roboczym warsztatów artystycznych dla dorosłych 

Farbami akrylowymi można malować jak farbami olejnym lub jak akwarelowymi (z pewnymi różnicami). Dużym atutem tych farb jest to, że rozpuszczają się w wodzie, nie potrzebne są specjalne rozpuszczalniki, szybko schną, co może być niestety wadą przy długim operowaniu pędzlem i mają intensywne barwy. Po wyschnięciu farby pozostaje gładka, trwała i elastyczna powłoka, która nie żółknie. Malowanie farbami akrylowymi zaczynamy od przygotowania warsztatu pracy twórczej. Akrylami można malować na kilka sposobów:

Technika zbliżona do olejnej – nakłada się od grubszych, kryjących warstw farby do delikatnych laserunków. Przewagą akryli nad olejami jest to, że warstwy szybko schną (od 15 min. do kilku godzin) i można dość szybko nakładać kolejne, nawet wiele warstw dla uzyskania żądanego koloru i wrażenia głębi.

Technika akwarelowa – na szkic nakłada się farby akrylowe rozpuszczone w wodzie (jak akwarele), na mokry lub na suchy papier, ale należy pamiętać, że akryl szybko schnie i nie jest możliwe takie cieniowanie i zlewanie barw jak w akwareli, ale da się niedociągnięcia retuszować. 

Efekty fakturalne – gęstą farbą akrylową można za pomocą szpachli nakładać grube warstwy, nawet impasty (akryl jest elastyczny i nie pęka). Jeśli z farbą akrylową zmieszamy piasek lub trociny, uzyskujemy ciekawą fakturę.


e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa