19 stycznia 2019 (sobota) - 18:30
Slider
Image default
Paweł Galek

Interaktywny plan Mielca jest…nieaktywny

Platforma internetowa miasta kosztowała grubo ponad półtora miliona złotych.

Niespełna 6 lat temu powstał interaktywny plan Mielca. Miała być to platforma informacyjno-usługowa, dostępna pod adresem plan.mielec.pl, zawierająca mnóstwo potrzebnych danych.

Wdrożenie tego systemu nie było jednak ani łatwe, ani tanie. Przedsięwzięcie kosztowało 1,674 mln zł, z czego 1,386 mln zł stanowiła dotacja unijna. Sęk w tym, że ten interaktywny plan Mielca od jakiegoś czasu nie jest… aktywny.

Chodzi o witrynę z: dokładnym zdjęciami lotniczymi, geoportalem, trójwymiarowym modelem miasta, informacjami o firmach Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz osobach prowadzących działalność gospodarczą i zakładach opieki zdrowotnej. Niestety, od pewnego czasu pod adresem plan.mielec.pl nie ma nic. Potwierdza to radny Krzysztof Szostak.

– Z przykrością muszę stwierdzić, że moje urządzenia elektroniczne tego nie otwierają – mówi. – Dzieje się to od pół roku. Robiłem to na różnych urządzeniach. Dzwoniłem też do kolegów, żeby to sprawdzili. I im również pod wskazanym adresem wyświetlały się napisy: „error”, albo „serwis w przygotowaniu”, lub „błąd 404”. A szkoda, bo na tym portalu można było zobaczyć, kto jest właścicielem danej działki, była też mapa wizualizacyjna 3D naszego miasta. Cóż, projekt ten startował 6 lat temu z wielką pompą, ale nie pochodził za długo.

Wiceprezydent Jan Myśliwiec na ostatniej sesji Rady Miasta obiecał interwencję w tej sprawie: – Sprawdzimy to i odpowiemy panu radnemu na piśmie – zapewniał.

Paweł Galek

Artykuł ukazał się także w Supernowościach

dav

24

Slider

Zobacz też...

1 Komentarzy

Burek 8 lutego 2018 (czwartek) at 16:41

Bidota jakaś z tych radnych. Zegarki z bazaru :)

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja