W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Inwestycje drogowe na trasie Mielec – Tarnobrzeg

Zarząd Powiatu Mieleckiego podejmuje szereg działań, których celem jest usprawnienie ruchu na drogach powiatowych ulokowanych na trasie Mielec – Tarnobrzeg.

Jedną z największych realizowanych obecnie inwestycji jest ta prowadzona w obrębie dróg powiatowych Nr 1 161R i Nr 1 142R w Chorzelowie. Skrzyżowanie, dotychczas czterowlotowe, przebudowywane jest na rondo. Zakres zadania dodatkowo ma objąć przebudowę ciągów pieszo-rowerowych oraz wybudowanie nowych chodników. – To duża i niezwykle angażująca inwestycja, której wartość sięga blisko 5 milionów złotych. Realizujemy ją ze znacznym udziałem dofinansowania z Programu „Polski Ład”, które wyniosło 2 793 000,00 zł. Wkład własny Powiatu Mieleckiego to z kolei 2 021 733,38 zł – wylicza Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Starosta Stanisław Lonczak, wspólnie z Członkami Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniewem Działowskim i Andrzejem Chrabąszczem oraz Radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Janem Tarapatą wizytowali miejsce inwestycji w miniony piątek, 11 sierpnia. – Zarówno obecny stan prowadzonych prac, jak i rozmowy z wykonawcą inwestycji wskazują, że inwestycja ukończona zostanie w terminie tj. we wrześniu br. – podsumowuje spotkanie na placu budowy Zbigniew Działowski, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego.

To dobra informacja dla okolicznych mieszkańców, którzy mierzą się obecnie z dużymi utrudnieniami – ruch samochodowy w obrębie inwestycji prowadzony jest bowiem wahadłowo, z życiem dodatkowej sygnalizacji świetlnej. – Warto na tę uciążliwość spojrzeć jednak z perspektywy korzyści, jakie przyniesie remont. Biorąc pod uwagę, iż trasa Mielec – Tarnobrzeg jest jedną z najmocniej obciążonych komunikacyjnie w całym powiecie, wierzę, że wybudowanie ronda przyczyni się do znacznego usprawnienia ruchu na tym obszarze – podkreśla Jan Tarapata, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Kluczowym zagadnieniem – w kontekście wypadków, do jakich u styku dróg Nr 1 161R i Nr 1 142R dochodziło w ostatnich latach – będzie oczywiście również poprawa bezpieczeństwa. – Ogłoszono przetargi na przebudowę istniejących dróg dla pieszych i rowerzystów na odcinku prowadzącym od Parafii Wszystkich Świętych w Chorzelowie w kierunku nowo budowanego ronda, a także na modernizację nawierzchni w miejscowościach Chorzelów, Malinie, Tuszów Mały i Tuszów Narodowy. Wszystkie prowadzone w tym obrębie prace, obejmujące łącznie nawierzchnię o długości 3,5 kilometra, pozwolą zamknąć całość inwestycji na tej jakże ważnej dla mieszkańców naszego powiatu i często uczęszczanej drodze – podkreśla Andrzej Chrabąszcz, Członek Zarząd Powiatu Mieleckiego.

Warto podkreślić, że to wcale nie koniec inwestycji realizowanych w północnej części powiatu mieleckiego. Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił już przetarg na modernizację drogi powiatowej Nr 1 134 R na trasie Piechoty-Babule (1,6 km) oraz drogi powiatowej Nr 1 124R w Zachwiejowie (310 m). Zarząd Powiatu Mieleckiego podjął też decyzję o złożeniu wniosku do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na modernizację drogi nr 1 137R relacji Jaślany – Józefów. Modernizacja obejmie przebieg drogi przez Jaślany i Józefów na długości 4 km.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa