W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 1,6 mln zł na przebudowę budynku byłej rzeźni w Radomyślu Wielkim na potrzeby Izby Pamięci i Tradycji. Środki pochodzić będą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja 6 PGR).

Symboliczną promesę wstępną wręczył burmistrzowi Józefowi Rybińskiemu poseł Fryderyk Kapinos. 

Była rzeźnia zlokalizowana jest w Radomyślu Wielkim przy ul. Armii Krajowej. W ramach przedsięwzięcia planuje się remont i przebudowę istniejącego budynku, w tym odtworzenie dachu, przywrócenie pierwotnej geometrii okien, wykonanie miejscowych rozbiórek i wyburzeń. Planowane jest docieplenie wewnętrzne budynku oraz renowacja zewnętrznych warstw murów. Wykonana zostanie nowa płyta stropowa żelbetowa nad parterem. W ramach robót zapewniona będzie również niezbędna infrastruktura techniczna. W odnowionym budynku powstanie Izba Pamięci i Tradycji.

Na potrzeby ekspozycji wystawowych i bieżącej działalności zakupione zostanie także niezbędne wyposażenie w postaci m.in. gablot, regałów, szaf, półek oraz sprzętu komputerowego i audiowizualnego. Dzięki tej inwestycji poszerzy się baza infrastruktury kulturalnej. Powstanie bowiem obiekt, w którym będą przechowywane i udostępniane zwiedzającym pamiątki związane z lokalnymi postaciami lub wydarzeniami historycznymi. Będzie to jednocześnie miejsce edukacji młodego pokolenia, jak i dorosłych mieszkańców.

W nowopowstałym miejscu będzie można organizować spotkania dotyczące lokalnej historii i spotkania integracyjne miejscowej społeczności dotyczące aspektów lokalnej przeszłości. 

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to połowa 2025 r. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa