W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

”Jackson Wolski TAM TAM Project” w Hadesie [FOTO]

W niedzielny wieczór (19.01.2020) klienci Klubu Muzycznego Hades mogli poczuć się jak w cudownej podróży do najdalszych zakątków z gorącymi rytmami.

Przez chwilę publiczność, nielicznie zgromadzona, mogła poczuć powiew lata i wakacji. A wszystko to za sprawą znakomitej muzyki zespołu Piotr Jackson Wolski TAM TAM Project.

Jest to zespół założony przez Piotra Wolskiego, który z grupą artystów postanowił poznawać i badać materię dźwięku, obrazu i słowa z uśmiechem na ustach. Muzyki granej przez TAM TAM Project w żaden sposób nie można określić jako wtórej czy nazwać etniczną. Afrykańskie rytmy, arabska czy romska melodyka stanowią tutaj raczej tło dla improwizacji. Można usłyszeć również współczesne gatunki (rock, house, funky, electronic) połączone z motywami klasycznymi czy fusion jazzowymi.

Artyści z TAM TAM Project potrafią znakomicie połączyć te, wydawałoby się, tak odległe od siebie światy w jedną interesującą całość. Wizualizacje obrazów malarza Tomasza Sętowskiego są połączeniem wielu sztuk, czyniąc całość nowoczesną formą performance’u. Wg Piotra Jacksona Wolskiego muzyka to niezwykle emocjonalna i wrażliwa materia, w której każdy element ma znaczenie i Współpracował i między innymi ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Włodzimierzem Kiniorskim oraz zespołami Habakuk, Maanam, Paff, Immanuel i innymi.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości