W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Rank Progress blisko finalizacji sprzedaży Galerii Aviator

Rank Progress jest bardzo blisko sprzedaży inwestycji, na której powstaje Galeria Aviator za ponad 60 mln zł. Potencjalnym nabywcą ma być Leclerc – poinformowało PAP, źródło zbliżone do transakcji.

„Finalizacja umowy jest bardzo blisko. To kwestia najbliższych dni. Wartość transakcji to ponad 60 mln zł” – powiedziało PAP źródło.

Rank Progress w Mielcu buduje galerię, która ma mieć całkowitą powierzchnię 34 tys. m kw., a powierzchnia najmu – ponad 25 tys. m kw.

Generalnym wykonawcą jest skierniewicka spółka Mirbud. Umowa w tej sprawie była podpisana w marcu 2015 r. i opiewała na 56 mln zł netto.

 

W grudniu 2015 r. Rank Progress, podpisała z Leroy-Merlin umowę sprzedaży działki położonej w Mielcu, o łącznej powierzchni 2,87 ha za 15,5 mln zł.

Problemy z mielecką inwestycją pojawiły się w 2015 roku, kiedy wstrzymano prace na terenie budowy, wraz z przyległą ulicą na której powstaje rondo, a jej naprawy podjęły się władze miasta.

O problemach inwestycji mówiono w kontekście problemów firmy w skali całego kraju. Pojawiały się jednak informacje o wycofaniu się najemcy strefy kinowej.

E.Leclerc działa na Polskim rynku już od ponad 20-stu lat. Jednak gdy na początku lat 90. syn założyciela sieci, Michel Édouard Leclerc, przyjechał do Polski, znał ten kraj jedynie z opowiadań znajomych i filmów Andrzeja Wajdy.

Zafascynowany entuzjazmem Polaków, zaprosił do współpracy 41 najzdolniejszych stażystów i wysłał ich na dwa lata do Francji, by zdobyli niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Od tego momentu rozpoczął się dynamiczny rozwój marki na polskim gruncie, co zaowocowało pierwszym sklepem na warszawskim Ursynowie w 1995 roku. Co więcej, to właśnie Polska, a dokładniej Ostrowiec Świętokrzyski stał się w 2010 roku miejscem otwarcia setnego sklepu E.Leclerc poza granicami Francji!

 

DSC_2596  fff

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa