W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka Materiały promocyjne

Jak zaplanować podróż samochodem z Mielca do Wenecji?

WprowadzenieLiczba znaków: 612 Kopiuj tekstPodróż samochodem do Włoch, a dokładniej do Wenecji, to świetna propozycja np. na przedłużoną majówkę lub wakacje.

Wybierając się własnym środkiem transportu, możesz zabrać ze sobą o wiele więcej bagażu niż do samolotu. Jeśli na taki wyjazd zdecyduje się więcej osób, obniżysz także koszty całej wycieczki. Wenecja to wyjątkowe miasto na północy Włoch, które jest ewenementem na skalę światową. To zasługa usytuowania na ponad 100 wyspach, które przecina około 170 kanałów o łącznej długości ponad 100 km. Poruszanie się mieście ułatwia ponad 400 mostów i kładek.

Jak dojechać z Mielca do Wenecji?

Planując wyprawę z Mielca do Wenecji samochodem, do wyboru masz dwie trasy:

 • Polska – Czechy – Austria – Słowenia – Włochy,
 • Polska – Słowacja – Austria – Włochy.

Przejechanie ich zajmie około 13 -15 godzin, ale uwzględnij także postoje. To, jak szybko uda Ci się dojechać na miejsce docelowe, zależy głównie od warunków na drodze.

O czym trzeba pamiętać przed wyruszeniem w podróż do Włoch?

Przede wszystkim uwzględnij to, że trasa przebiega przez kraje, w których obowiązują winiety. Jest to system opłat drogowych za przejazd płatnymi odcinkami autostrad i dróg ekspresowych. Winiety możesz kupić np. na stacjach benzynowych czy w sklepach znajdujących się przy granicy. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie nabycie ich przez Internet. Znajdziesz je m.in. na stronie Polskiego Związku Motorowego. Elektronicznych winiet nie musisz drukować, jednak warto mieć ze sobą potwierdzenie ich zakupu na wypadek kontroli.

Jeśli wybierzesz trasę przez Czechy, musisz zapłacić:

 • 200 CZK – za winietę 1-dniową,
 • 270 CZK – za winietę 10-dniową,
 • 430 CZK – za winietę 30-dniową.

W sprzedaży jest dostępna także winieta roczna za 2 300 CZK. Którą z opcji wybrać? Wszystko zależy od tego, jak długo planujesz zostać za granicą. Jeśli pobyt będzie trwał krócej niż 10 dni, to taki wariant winiety będzie dla Ciebie najoptymalniejszym rozwiązaniem.

Autostrady na Słowacji kosztują:

 • 12 euro – winieta 10-dniowa,
 • 17 euro – winieta 30-dniowa,
 • 60 euro – winieta roczna.

W tym kraju aktualnie nie obowiązują krótkoterminowe winiety, dlatego najtańszą opcją jest wybór tej ważnej przez 10 dni.

A jak wyglądają opłaty drogowe w Austrii? W tym państwie obowiązują następujące warianty winiet:

 • 8,60 euro – winieta 1-dniowa,
 • 11,50 euro – winieta 10-dniowa,
 • 28,90 euro – winieta 2-miesięczna,
 • 96,40 euro – winieta roczna.

Z kolei w Słowenii za przejazd płatnymi odcinkami autostrad i dróg ekspresowych zapłacisz:

 • 16 euro – winieta tygodniowa,
 • 32 euro – winieta miesięczna,
 • 117,50 euro – winieta roczna.

Jeśli planujesz zagraniczny wyjazd, pomyśl o wykupieniu także dodatkowego ubezpieczenia turystycznego oraz assistance dla swojego samochodu. Pierwsza polisa może być przydatna np. w przypadku problemów ze zdrowiem. W krajach należących do Unii Europejskiej obowiązuje co prawda karta EKUZ, ale nie gwarantuje ona wszystkich niezbędnych świadczeń. Z kolei polisa assistance może przydać się, gdyby Twój samochód nagle odmówił posłuszeństwa.

Pamiętaj także o tym, że autostrady we Włoszech również są płatne. Obowiązuje jednak inny system niż omówione wyżej winiety. W tym kraju płacisz za przejechany odcinek na bramkach. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/samochod/autostrady-we-wloszech.

Dlaczego warto odwiedzić Wenecję?

Zastanawiasz się, czy Wenecja to kierunek odpowiedni także dla Ciebie? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Jest to miasto pełne niesamowitych zabytków oraz pięknych widoków. Poczujesz niepowtarzalny klimat Włoch, poruszając się wąskimi uliczkami pełnymi kawiarni i restauracji. To miasto robi ogromne wrażenie zarówno w dzień, jak i nocą, gdy rozświetlone budynki odbijają się w tafli wody.

W Wenecji nie można się nudzić. Jest to idealne miejsce dla miłośników spacerów oraz zabytków. Jeśli jednak nie chcesz się przemęczać, możesz zwiedzać kanały z gondoli lub wodnego tramwaju. Do najważniejszych atrakcji tego miasta zalicza się przede wszystkim:

 • Plac z Bazyliką św. Marka,
 • Pałac Dożów,
 • Bazylika Santa Maria delle Salute,
 • Most Westchnień,
 • Most Rialto.

Będąc w Wenecji, możesz także zaplanować wyjazd do Werony oraz nad Jezioro Garda. Miłośników górskich wędrówek z pewnością zachwycą Dolomity, które są wyjątkowe o każdej porze roku. Decydując się na wyjazd samochodem, będziesz mieć dużą swobodę w planowaniu podróży.

Podróż samochodem z Mielca do Wenecji – podsumowanie

Jazda samochodem z Mielca do Wenecji dla wielu osób może wydawać się szalonym pomysłem, jednak to świetna propozycja na kilkudniowy wypad. Przede wszystkim możesz zaplanować trasę w taki sposób, aby po drodze odwiedzić dodatkowe ciekawe miejsca. Do auta zapakujesz sporo bagaży, a koszty paliwa można rozłożyć na wszystkich podróżnych. Dodatkowo samochód przyda Ci się także na miejscu, aby odkryć inne piękne zakątki północno-wschodnich Włoch. Nie zwlekaj i już dziś zaplanuj wycieczkę, której długo nie zapomnisz.

Artykuł sponsorowany

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa