W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Jak zaprojektować sufit podwieszany w salonie?

Sufity podwieszane dają wiele możliwości optycznego wpływania na kształt wnętrza. O czym warto pamiętać projektując sufit podwieszany? Co zyskujemy decydując się na tego rodzaju sufit?

Zalety sufitów podwieszanych

Sufity podwieszane w fantastyczny sposób niwelują wszelkie niedoskonałości stropu, pozwalają ukryć nierówności i nieestetyczne elementy instalacji. Co więcej, sufity podwieszane niekoniecznie muszą być jednorodne – łatwo w nich wykonuje się różnego rodzaju dekoracyjne przycięcia, otwory, wgłębienia. Możliwe jest żłobienie je we wzory. Podstawowym sposobem wykorzystania sufitów podwieszanych jest różnicowanie wysokości danego wnętrza, dzięki czemu optycznie możemy wyodrębnić kilka stref w pomieszczeniu.

Projektanci wnętrz używają sufitów podwieszanych do optycznego powiększenia lub zmniejszenia danego pomieszczenia, a także wprowadzenie do niego elementów dekoracyjnych i oświetleniowych, które nie byłyby możliwe przy zwykłym suficie.

Dodatkowymi zaletami podwieszanych sufitów jest to, że wygłuszają one dźwięki z zewnątrz i poprawiają parametry akustyczne pokoju.

Jak projektuje się sufity podwieszane?

Sufity podwieszane wykonywane są najczęściej z płyt gipsowo-kartonowych lub specjalnych materiałów o właściwościach elastycznych. Dzięki temu możliwości tworzenia sufitów są niemal nieskończone.

Płyty g-k mocuje się do specjalnych stelaży, które zapewniają bezpieczeństwo i pozwalają odpowiednio wypoziomować sufit. Oczywiście im bardziej skomplikowany projekt danego sufitu, tym trudniej jest rozplanować odpowiedni stelaż. Najłatwiejsze do wykonania są sufity podwieszane proste lub uskokowe – czyli takie, w których poziom różni się tylko o parę centymetrów na dużej powierzchni.

Wszelkie zaokrąglenia lub bardziej wymyślne dekoracje, takie jak kilkustopniowe poziomy dobrze jest skonsultować z projektantem wnętrz, jeśli nie mamy stosownego doświadczenia. W przeciwnym wypadku możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego i np. optycznie pomniejszyć pomieszczenie, podczas gdy zależało nam na jego zwiększeniu.

Warto również pamiętać, że chociaż sufity podwieszane są idealnym nośnikiem dla punktowego oświetlenia, aby konstrukcja ta spełniała wymogi bezpieczeństwa, konieczna jest konsultacja z elektrykiem, który odpowiednio poprowadzi instalację i podepnie wybrane przez nas świetliki.

Jak samodzielnie wykonać sufit podwieszany?

Przede wszystkim należy dokładnie dokonać pomiaru pomieszczenia, aby obliczyć ilość potrzebnych materiałów. Konieczne jest rozplanowanie stelaża, do którego mocowane będą płyty g-k. Jeśli planujemy wykonanie oświetlenia wpuszczanego w sufit, warto już na wstępie rozrysować miejsca poboru prądu (umieszczenia żarówek). Samo przykręcenie stelaża nie powinno stanowić większego problemu dla osoby, która ma doświadczenie w pracach domowych. Większym wyzwaniem jest jednak odpowiednie wypoziomowanie płyt g-k, ze względu na ich rozmiar. Dlatego zdecydowanie wykonywanie sufitu podwieszanego to praca dla co najmniej dwóch osób.Nie masz ochoty samodzielnie zajmować się podwieszanymi sufitami i całą aranżacją wnętrza? Skontaktuj się z nami – urządzanie pod klucz to nasza specjalność! Pomożemy Ci zrealizować marzenia i wprowadzić do się do mieszkania lub domu, w którym poczujesz się spełniony.

Materiał Partnera
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa