W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Jarmark Wielkanocny i Niedziela Palmowa za nami [FOTO]

Niedziela Palmowa 2024 w Mielcu upłynęła pod znakiem dwóch wydarzeń, które mocno związane są ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i którym  patronował Prezydent Miasta Mielca.

Pierwszą była druga edycja Mieleckiego Jarmarku Wielkanocnego, który podobnie jak przed rokiem odbył się na placu Armii Krajowej. Głównym organizatorem Jarmarku była „Fundacja Popieram Życie Miodem Słodzone”. Ponad 50 wystawców  – lokalnych rzemieślników, producentów i twórców rękodzieła prezentowało na swoich stoiskach wyroby i produkty tradycyjnie chętnie kupowane podczas świątecznych jarmarków – m.in. miody, sery, wędliny, świąteczne wypieki, a także ozdoby i stroiki wielkanocne.

Podobnie jak w latach minionych Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz ze Spółdzielczym Domem Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu zaprosili do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą – bo tradycyjną palmę wielkanocną”. Konkurs skierowany był nie tylko do dzieci, młodzieży i dorosłych, ale także do formacji kościelnych, grup formalnych i nieformalnych, rodzin i twórców amatorów. Jury oceniało wykonane i zgłoszone palmy w czterech kategoriach wiekowych.

Laureatów konkursu i wyróżnionych ogłoszono po zakończeniu niedzielnej Mszy Św. w kościele Parafii Ducha Świętego na Osiedlu Lotników, która w tym roku była jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia. Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Mielcu wręczał Prezydent Jacek Wiśniewski wraz z proboszczem Parafii Ducha Św. Waldemarem Cioskiem.

WIELKANOCNY KONKURS PALM

WIELKANOCNY JARMARK

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Sukces Karoliny uczennicy z Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Potrącenie rowerzystki na ul. P. Skargi w Mielcu

Wiadomości Mielec

Koncert Wiosenny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa