W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Polską edycję Lockheed Martin CYBERQUESTU wygrali uczniowie z Dębicy

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zwyciężyli w polskiej edycji CYBERQUEST, konkursu zorganizowanego po raz trzeci przez PZL Mielec i Lockheed Martin.

Mielec, 23 marca 2024 – Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zwyciężyli w polskiej edycji CYBERQUEST, trwającej trzy godziny rywalizacji z zakresu cyberbezpieczeństwa, w której uczestniczyły drużyny z Leżajska, Kolbuszowej, Dębicy, Mielca i Tarnowa. Wydarzenie odbyło się na terenie należącego do Lockheed Martin PZL Mielec.

CYBERQUEST to coroczny konkurs, w którym zespoły uczniów szkół średnich z całego świata rozwiązują problemy związane z cyberbezpieczeństwem, przygotowane przez specjalistów odpowiedzialnych za ten obszar w Lockheed Martin. W tym roku zespoły z Polski, USA, Wielkiej Brytanii i Australii zmierzyły się z wyzwaniami obejmującymi m.in. scenariusze wieloetapowych intruzji, steganografię, inżynierię wsteczną czy wykorzystanie luk w sieciach.

„Wspieranie edukacji w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (Science, Technology, Enginering & Mathematics, STEM) jest kluczowym obszarem zainteresowania Lockheed Martin w Polsce i w innych krajach, w których ulokowane są nasze przedsiębiorstwa.” – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią.

Jako globalny lider w segmencie nowoczesnych technologii, Lockheed Martin zatrudnia około 60 000 inżynierów, naukowców i specjalistów IT. Firma angażuje się we współpracę z tymi grupami, między innymi poprzez inicjatywy takie jak CYBERQUEST, mające na celu inspirować i kształcić przyszłych naukowców, inżynierów i matematyków.

„W PZL Mielec chętnie angażujemy się w projekty promujące wiedzę z zakresu techniki, inżynierii i matematyki wśród młodzieży, bo wiemy jak ważne na rynku pracy są te umiejętności” – powiedział Janusz Zakręcki, prezes i dyrektor naczelny PZL Mielec. „Przyszłe sukcesy i przewaga technologiczna Polski są zależne od stałego dopływu wysoce wykwalifikowanej, uzdolnionej i utalentowanej kadry z kierunków technicznych. Projekty takie jak CYBERQUEST odgrywają ważną rolę w stymulowaniu umysłów polskich uczniów i pomagają im w realizacji ich ambicji.” – dodał Zakręcki.

Lockheed Martin od ponad 20 lat wspiera polską obronność, przemysł oraz gospodarkę. Na przestrzeni ostatnich 10 lat firma zainwestowała w Polsce ok. 8 miliardów złotych (1,8 miliarda dolarów). Obecnie koncern zapewnia w kraju 6700 miejsc pracy, z czego 1600 bezpośrednio w PZL Mielec, przedsiębiorstwie należącym do Lockheed Martin, będącym głównym polskim eksporterem sprzętu obronnego i największym zakładem produkcyjnym firmy poza granicami USA.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa