W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Wywiady

Jaślany mają pełnowymiarową Halę Sportową [FOTO, VIDEO]

Zakończona została dwuletnia inwestycja budowy pełnowymiarowej hali sportowej w Jaślanach. Koszt budowy hali po przetargu to kwota 5 325 006,00 zł, w tym środki pozyskane z dotacji z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2 561 328 zł i z rezerwy celowej budżetu państwa 1 000 000 zł.

7 października miało miejsce jej uroczyste otwarcie i poświęcenie. W uroczystościach wzięli udział m.in. wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch, europoseł Tomasz Poręba, prezes PGE FKS Stal Mielec Jacek Klimek, radny powiatowy Kacper Głaz, samorządowcy szczebla gminnego, na czele z przewodniczącym rady Waldemarem Maziarzem. Poświecenia hali dokonał ks. proboszcz Stanisław Rząd. 

Europoseł Tomasz Poręba wyraził radość z powodu dużego zainteresowania sportem w naszym regionie i podkreślił znaczenie programu Sportowa Polska, który przyczynia się do rozwoju małych ośrodków, takich jak gmina Tuszów Narodowy. Wiceminister Jacek Osuch wyraził zadowolenie, że powstaje tu takie zaplecze sportowe w postaci hali i przyszłego kompleksu sportowego. Takie działania to priorytet dla ministerstwa sportu. Minister podkreślił również zabiegi wójta gminy Andrzeja Głaza o pozyskanie dofinansowania na te sportowe inwestycje, mocno wspierane przez europosła Tomasza Porębę. Słowa wdzięczności pod adresem europosła i  ministra  a także działań wójta gminy, rady gminy, osób zaangażowanych w opracowanie projektu, jego prowadzenie i rozliczanie skierował dyrektor ZS w Jaślanach Zygmunt Krempa.

Projektantem inwestycji jest Grzegorz Pikor, zaś wykonawcą Firma Olszowy. Wymiary hali  44,3 m długość 26,95 m szerokość 11 m wysokość, kubatura 11318 m3, powierzchnia użytkowa 1472 m 2. Hala wyposażona została w trybuny sportowe na 150 miejsc. Posiada zaplecze techniczne z szatniami dla użytkowników, toalety, prysznice, siłownię z pełnym wyposażeniem, ściankę wspinaczkową, co jest unikatowym rozwiązaniem, pomieszczenia dla sędziów. Urządzenia do gry w piłkę koszykową czy siatkową są automatycznie opuszczane. W ramach inwestycji wykonano nową kotłownię na ogrzewanie olejowe dla hali i budynku szkoły. Dzięki inwestycji szkoła została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto  zagospodarowano teren wokół hali i wykonano parking oraz zbiornik retencyjny na deszczówkę, która może być wykorzystana do podlewania roślin. 

Wszyscy podziwiali część artystyczną, w wykonanie której zaangażowane były wszystkie klasy. 

R.Paterak

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego wydarzenia oraz wywiadów, jakich udzielili nam jej uczestnicy.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa