W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Jesteśmy w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Ten weekend dla zawodników Stali, jak i Mebli Wójcik Elbląg był bardzo pracowity, gdyż obie ekipy zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. W sobotę w lidze, zaś w niedzielę w ramach Pucharu Polski. Z obu tych pojedynków zwycięsko wyszła mielecka Stal, która w ligowej tabeli dopisała do swojego dorobku bezcenne 3. punkty oraz awansowała do ćwierćfinału krajowego pucharu!

Elblążanie w sobotni wieczór zostawili na boisku wiele zdrowia i to dosłownie, gdyż niestety ze względu na urazy kolegów w walce o 1/4 Pucharu Polski nie mogli wspomóc Kamil Netz, Filip Koper, Paweł Kiepulski i Marcin Miedziński.

Skutkowało to tym, że Jacek Będzikowski do gry miał gotowych…ośmiu zdrowych zawodników.
Początek spotkania od samego początku należał do gospodarzy, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie 4:1. W mieleckich szeregach swoje szanse dostali zawodnicy, którzy podczas ostatnich spotkań prezentowali się w mniejszym wymiarze czasowym. Mowa rzecz jasna o Marcinie Basiaku, Hubercie Skucińskim, czy też Dawidzie Rusinie. Ci nie zawiedli i Stal do przerwy prowadziła 15:11.
W drugiej odsłonie Meble próbowały podnieść rękawice, lecz z biegiem czasu goście opadli z sił, co wykorzystała Stal powiększając swoją przewagę. Ta w pewnym momencie osiągnęła nawet dziesięć bramek, lecz ambitni elblążanie potrafili tę różnicę zniwelować. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja 30:23 i to „Biało-Niebiescy” awansowali do 1/4 Pucharu Polski, gdzie czeka już Gwardia Opole. Spotkanie ćwierćfinałowe rozegrane zostanie w najbliższą środę w Mielcu o godzinie 18:00.
SPR Stal Mielec – Meble Wójcik Elbląg 30:23 (16:12)
Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk 1, Janyst 5, Skuciński 3, Rusin 2, Mochocki, Sarajlić 1, Basiak 5, Kawka 2, Cuzić 1, Wojkowski 2, Krupa, Ćwięka 8.
Karne: 2/3.
Kary: 6 min (Rusin, Kawka, Ćwięka – po 2 min).
Meble: Ram – Grzegorek 8, Lachowicz 2, Szopa 1, Nowakowski 1, Załuski 4, Moryń 3, Tórz 4.
Kary: 14 min (Grzegorek, Lachowicz, Załuski – po 4 min, Moryń – 2 min).
Sędziowie: Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty-Mróz Olszewskiej ostatni sprawdzian przed olimpiadą

Wiadomości Mielec

Finał EURO 2024 – Transmisja TVP – zobacz mecz na dużym ekranie w Multikinie w Navigatorze

Wiadomości Mielec

Sparing FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa