W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Już jest: Nowa strona internetowa Mieleckiego Starostwa

Funkcjonalna, nowoczesna, przejrzysta – taka jest nowa strona Starostwa Powiatowego w Mielcu dostępna pod adresem www.powiat-mielecki.pl.

Nowa platforma starostwa to przede wszystkim przejrzyste narzędzie dla wszystkich klientów poszukujących informacji o sprawach, które można załatwić w urzędzie. Wyposażona została w szczegółowe opisy kompetencji poszczególnych wydziałów i biur oraz przydatne instrukcje obsługi: m.in. e-kolejek, opłatomatów i bileterów. Funkcjonalność zapewnia nowej stronie szereg usług z zakresu e-administracji, w tym e-PUAP, PSEAP, e-kolejka czy e-rada (moduł zostanie uruchomiony już wkrótce!).


Nowa witryna jest w pełni responsywna, co oznacza, że prawidłowo będzie wyświetlać się zarówno na komputerach i laptopach, jak również na innych urządzeniach mobilnych tj. smartfony czy tablety. Strona spełnia najnowsze wymogi WCAG 2.0 dostosowujące ją do potrzeb osób niepełnosprawnych, a o jej nowoczesności stanowi również połączenie z profilem Powiatu Mieleckiego na Facebooku. Użytkownicy mogą „lajkować”, komentować i udostępniać posty bezpośrednio ze strony starostwa.
Korzystanie z nowej witryny z pewnością jest bardziej intuicyjne i przyjemne dla oka – szczególnie w zakładce „Aktualności”. Od dziś nasze newsy dzielone są na kilka kategorii, zdjęcia dodawane do informacji przybierają formy wygodnych do oglądania galerii, a wszelkie materiały video można oglądać bezpośrednio na stronie starostwa.
Dla mieszkańców oraz organizatorów wszelkiego rodzaju wydarzeń (kulturalnych, sportowych itp.) przygotowaliśmy wyjątkowe narzędzie – w postaci kalendarza wydarzeń. Znajdą się w nim wszystkie najważniejsze przedsięwzięcia realizowane w naszym powiecie – zarówno przez władze samorządowe powiatu, jak i gminy, stowarzyszenia czy kluby sportowe.
Nowa strona internetowa urzędu powstała w ramach projektu pod nazwą „Zintegrowany system świadczenia e-usług publicznych wraz z usługami wewnątrzadministracyjnymi” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości