W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Kalejdoskop Kultury – spotkanie promocyjne [FOTO, VIDEO]

W czwartek 24 listopada 2022 roku w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu  odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Podkarpacki Uniwersytet Ludowy z siedzibą w Tuszymie, który  realizuje zadanie publiczne pt.: „Podkarpacie-kalejdoskop Kultury” z dofinansowaniem Zarządu Województwa Podkarpackiego w konkursie ofert „Mecenat Kultury”.

Głównym celem zadania jest  promocja środowiska artystycznego, regionalnych twórców z województwa podkarpackiego, artystów literackich oraz ich twórczości na terenie województwa podkarpackiego oraz wspieranie wydruku  tomików poezji wybranego artysty propagującego uroki i bogactwo kulturalne Podkarpacia.
Do realizacji zostali zaproszeni twórcy z naszego województwa, przedstawiciele innych organizacji pożytku publicznego propagujący twórczość lokalnych i regionalnych poetów i autorów. Na Podkarpaciu mieszka i tworzy wielu lokalnych artystów i poetów. W swojej twórczości podejmują tematy związane z  pięknem lokalnej przyrody, kultury, sztuki, osób i zdarzeń historycznych. Rzadko kiedy mają możliwość przekazania swojej twórczości dla szerokiego grona odbiorców. Niejednokrotnie „piszą do szuflady”. Współorganizatorem spotkania była Mielecka Grupa Literacka Słowo i Miejska Biblioteka Publiczna  SCK w Mielcu.
Swoją obecnością zaszczycili nas prezes TMZM Janusz Chojecki, sekretarz TMZM Aniela Ratusińska- Trzpis ,  znani w mieleckim i podkarpackim środowisku twórcy należący do MGL Słowo i Klubu Środowisk Twórczych TMZM : Teresa Pyzik, Maria Kozioł, Ewa  Salamaga- reprezentująca też MBP SCK w Mielcu , Adam Kopacz, Kazimierz Trela, ,Henryka Marek, Ksenia Krawiec, Beata Borowska-Setera, Zbigniew Ortyl, Danuta Maziarz i Aleksandra Piguła. Wszyscy obecni członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo zaprezentowali swoje wiersze, a po raz pierwszy  zrobiły to  Barbara Sażalska i Marzanna Olter, które zostały zaproszone przez prezes MGL SŁOWO Aleksandrę Pigułę do wstąpienia do grupy mieleckich poetów.

Młoda wokalistka Julia Siecińska zachwyciła swoim pięknym głosem śpiewając „Ale jazz” i „Nic dwa razyz repertuaru Sanah, „Ostatnia nadzieja” oraz „ Nie kłam” z repertuaru Sanah i Dawida Podsiadło, a Adam Kopacz na specjalne życzenie prezesa Janusza Chojeckiego, zagrał kilka przebojów na akordeonie. W spotkaniu uczestniczyła Anna Szlachetka – prezes Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego w Tuszymie –główny organizator zadania publicznego „Podkarpacie-kalejdoskop Kultury”  oraz żona poety SŁOWA Adama Kopacza Barbara Kopacz, która jest także członkiem zarządu Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego, w roli prowadzącej spotkanie, a także inni członkowie Stowarzyszenia Podkarpacki Uniwersytet Ludowy. W spotkaniu uczestniczył także Ryszard Brzozowski- sołtys Tuszymy. Spotkanie zakończyły rozmowy przy kawie i herbacie z pysznym ciastem oraz tradycyjnym staropolskim chlebem ze smalcem przywiezionym i kiszonym ogórkiem przywiezionymi przez organizatorów z Tuszymy.

Wszak tradycja w narodzie rzecz święta.

Aleksandra Piguła, Mielec, 25.11.2022

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrącenie rowerzysty na rondzie

Wiadomości Mielec

Potrącenie motorowerzysty w Woli Mieleckiej

Wiadomości Mielec

Żołnierze w powiecie mieleckim na ćwiczeniach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa