W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn olimpijczykami Tokio 2020

Dwoje sportowców – Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec będą reprezentować nasze miasto na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Dla Rafała Augustyna będą to już czwarte igrzyska. Na pierwszych w Pekinie w roku 2008 startował na dystansie 20 km zajmując 29. miejsce.  Identyczny wynik uzyskał na Olimpiadzie w Londynie. W roku 2016 na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Rafał wystartował na maratońskim dystansie 50 km zajmując 22. miejsce. Czy uda mu się poprawić to osiągnięcie w Tokio przekonamy się w czwartek 5 sierpnia, gdy zawodnik LKS Stali Mielec o godzinie 22.30 wyjdzie na 50- kilometrową trasę w stolicy Japonii. Obok niego wystartują Artur Brzozowski i Dawid Tomala.

Katarzyna Zdziebło dla której będzie to debiut na olimpiadzie wystartuje w piątek 6 sierpnia o godz.9.30. Będzie jedyną Polką na trasie chodu sportowego na dystansie 20 km jaką będą miały do pokonania zawodniczki. Warto dodać, że na poprzednich dwóch olimpiadach w chodzie sportowym wraz z Rafałem Augustynem wystąpiła inna zawodniczka LKS Stali Mielec – Paulina Buziak zajmując w Londynie 45 miejsce, a w Rio miejsce 28. Katarzyna będzie próbowała poprawić osiągnięcia swojej starszej koleżanki.

Gratulujemy naszym reprezentantom zakwalifikowania się do olimpijskiej ekipy, gdyż bez wątpienia już sam start na igrzyskach to spełnienie marzeń każdego sportowca. Z pewnością cały sportowy Mielec będzie za Was trzymał kciuki!

Oprócz Rafała i Katarzyny w polskiej ekipie olimpijskiej znalazł się trener kadry narodowej chodu sportowego Krzysztof Augustyn (brat Rafała) oraz mieszkająca w Tarnowie trenerka (od niedawna) szermierzy Gryfu Mielec Renata Knapik – Miazga, która ma już za sobą start w indywidualnym turnieju szpady kobiet (odpadła w 1/8 finału), ale wystąpi jeszcze w turnieju drużynowym szpady.

Na zdjęciu – ekipa naszych chodziarzy na IO Tokio 2020 z Katarzyną Zdziebło i Rafałem Augustynem (w środku) oraz trenerem Krzysztofem Augustynem (z lewej).

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa