„Kielce Widelce” dały nam rade w dziesięciu. Korona Kielce – FKS Stal Mielec 1 : 0 [FOTO, VIDEO]

W sobotnie popołudnie Stal Mielec gra z Koroną Kielce. Pierwsza połowa to gra wysokim pressingiem zarówno przez Stal, jak i Koronę.

W końcówce pierwszej połowy to kielczanie przeważali i stworzyli kilka groźnych akcji, które zostały dzielnie obronione przez Stalowców. W 44 minucie po rzucie różnym dobitka trafiła do siatki bramki i Korona wyszła na prowadzenie. Ostatnie sekundy to zmasowany atak Stali jednak piłka nie znalazła drogi do bramki pomimo kilku prób strzałów. Pierwsza połowa meczu pomiędzy Koroną Kielce a Stalą Mielec zakończyła się wynikiem 1:0

Druga połowa meczu, jej pierwsza część przypominała grę jak z pierwszej połowy. Sytuacja zmieniła się po 70 minucie, kiedy z boiska został usunięty zawodnik Korony Kielce, za drugą żółtą kartkę zobaczył czerwony kartonik. Wówczas to Stal przystąpiła do zmasowanych ataków, jednak nie udało się zdobyć wyrównującej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Korony Kielce.

Spotkanie trenerów dwóch Kamili. (Kuzera i Kielesia)

W meczu ciszy wyborczej w miesiącu – kwiecień, bramkę strzela Koronie Bartosz Kwiecień, pierwszą od 5 lat

Korona Kielce – Stal Mielec 1:0 (1:0)

Bartosz Kwiecień (43′)

Korona: Dziekoński – Zator, Trojak (Takać 5’), Pięczek, Kwiecień (Briceag 76’) – Podgórski (Łukowski 76’), Remacle, Hofmeister, Konstantyn (Trejo 61’), Błanik (Godinho 61’) – Shikavka
Stal: Kochalski – Esselink, Hinokio (Strzałek 57’), Domański, Guillaumier (Meriluoto 61’), Shkuryn, Wlazło (Gheorghe 83’), Matras, Getinger (Wołkowicz 61’), Jaunzems (Gerstenstein 61’), Pingot
Gole: Kwiecień 44’
Żółte kartki: Kwiecień 45+’, Hofmeister 54’, Podgórski 74’, Łukowski 90’ – Esselink 45’, Matras 45’, Pingot 48’, Shkuryn 82’
Czerwone kartki: Hofmeister 73’

Sędzia: Damian Sylwestrzak.