W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Policjanci na spotkaniu z seniorami [FOTO]

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Czujny Senior”.

Adresatami debaty byli członkowie Klubu Senior+ oraz mieszkańcy naszego miasta.

Debata odbyła się we wtorek, w budynku Klubu Senior+ w Mielcu, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mielcu tj. nadkom. Bartosz Gracz, asp. szt. Radosław Niziołek i mł. asp. Ewelina Ziemba.

Spotkanie rozpoczęła mł. asp. Ewelina Ziemba – profilaktyk mieleckiej jednostki, która przywitała uczestników debaty i przedstawiła prelegentów. Następnie policjantka omówiła specyfikę oszustw na „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika banku”, „pracownika zakładu energetycznego” oraz postępowanie w przypadku kiedy dojdzie do oszustwa. Mł. asp. Ewelina Ziemba radziła jak chronić się przed takimi oszustwami, uczulając o zachowaniu ostrożności i czujności w przypadku bezpośredniego kontaktu, bądź odebrania telefonu od nieznanych osób, którzy nakłaniają ich do przekazania jakichkolwiek środków finansowych.

Następnie asp. szt. Radosław Niziołek przedstawił tematykę z zakresu bezpieczeństwa osobistego oraz samoobrony, uwzględniając przy tym świadomość sytuacyjną opartą przede wszystkim na obserwacji, przewidywaniu i reagowaniu w sytuacji kryzysowej.

Ratownicy medyczni z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu tj. Jakub Betlej Janusz Lombara, przedstawili zasady funkcjonowania Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz omówili postępowanie w przypadku wystąpienia objawów między innymi: zadławienia u osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia, padaczki, udaru mózgu, ostrego zespołu wieńcowego oraz nadciśnienia tętniczego. Ponadto, ratownicy medyczni wspólnie z mł. asp. Eweliną Ziembą przeprowadzili na fantomach resustytację krążeniowo – oddechową u osoby dorosłej.

Debata miała charakter zajęć teoretycznych i praktycznych.

Na zakończenie spotkania nadkom. Bartosz Gracz poruszył również tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przedstawił interaktywne narzędzie jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, omawiając na czym polega jej działanie i w jaki sposób należy z niej korzystać.

Podczas debaty policjanci rozdali seniorom opaski odblaskowe ufundowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Mielec. Ostatnim punktem debaty była dyskusja oraz wnioski. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania oraz odnosili się do uwag zgłaszanych przez uczestników debaty. Wszystkie uwagi, czy propozycje zostaną wykorzystane przez policjantów w czasie codziennych służb, a wnioski przeanalizowane.

Seniorzy aktywnie brali udział w spotkaniu, zadając wiele pytań dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa