W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Kilkanaście milionów na zabytki w powiecie mieleckim

W ubiegły piątek zostały ogłoszone wyniki Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Z łącznej kwoty ponad 2,5 miliarda złotych w skali kraju do powiatu mieleckiego trafiło ponad 11,5 miliona złotych.

– Bardzo się cieszę, że tak duże środki finansowe zostały skierowane do gmin powiatu mieleckiego. To ważne wsparcie przeznaczone na ochronę zabytków, jak również przywrócenie im dawnego blasku – mówi poseł Fryderyk Kapinos. – Na liście objętej dofinansowaniem mamy zarówno budynki sakralne, jak również obiekty świeckie. Program kompleksowo odpowiada na potrzeby w zakresie remontów, prac konserwatorskich czy też renowacji – informuje poseł Kapinos. – To niezwykle istotne, aby dbać o tak ważne dla lokalnych społeczności miejsca – ocenia poseł.

W ostatnich dniach poseł Fryderyk Kapinos przekazał włodarzom gmin promesy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W tych spotkaniach uczestniczyli również księża z parafii powiatu mieleckiego oraz przedstawiciele lokalnych społeczności. 

Rządowy Program Odbudowy Zabytków kierowany jest do gmin, powiatów oraz województw. Polega na bezzwrotnym wparciu inwestycji dot. renowacji i odbudowy zabytków. Dofinansowanie może pokryć do 98 proc. kosztów inwestycji, udział własny samorządu to minimum 2 proc.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa