W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Sport

Kolejne sukcesy modelarzy z Akademii LEONARDO [FOTO]

W pierwszy weekend czerwca zawodnicy SAUT Leonardo wzięli udział w Pucharze Świata Modeli Kosmicznych rozegranych na Pustyni Błędowskiej. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy.

W pierwszym dniu zawodów na podium stanęli: Szymon Mikuła w konkurencji modeli rakietoplanów S4A i Renata Pasik-Goryczka w konkurencji modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A.

W drugim dniu zawodów na podium stanął Wojciech Koszelski w konkurencji modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych S8P. W konkurencji rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D na trzecim miejscu Jacob Szewczyk. Ostatnią konkurencją zawodów były modele wiernych replik rakiet S7. Po przepięknych dwustopniowych lotach całe podium dla Polski i dla SAUT Leonardo. Wygrał Grzegorz Goryczka przed Przemysławem Żurawskim i Renatą Pasik- Goryczka.

W dniach 9–11 czerwca 2023 r. na Lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów.

W Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w kategorii juniorek SAUT Leonardo reprezentowały: Barbara Dura, Anna Bednarek, Kornelia Goryczka i Nadia Batora.

W Kategorii juniorów SAUT Leonardo klub reprezentowali: Alex Sadowy, Franciszek Żmuda, Szymon Mikuła, Krzysztof Pomykała, Franciszek Czechura, Michał Wiejaczka, Kamil Sztyler, Ksawery Rusin, Oliwier Maksym, Mikołaj Krempa, Tomasz Bolechała.

W kategorii seniorów klub reprezentowali: Wojciech Wojdyło, Przemysław Żurawski, Kacper Krempa i Grzegorz Goryczka.

W kategorii seniorów kobiet klub reprezentowały Natalia Batora i Renata Pasik- Goryczka.

Klub SAUT Leonardo wygrał Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach zdobywając łącznie 55 medali !!!!! Przy wspaniałej pogodzie na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego rozegrano wszystkie siedem konkurencji. Dorobek medalowy Juniorów to 4 medale złote, 4 medale srebrne i 4 medale brązowe. Dorobek medalowy Juniorek to 5 medali złotych, 5 medali srebrnych i 7 medali brązowych. Dorobek medalowy Seniorów to 5 medali złotych, 6 medali srebrnych i 3 medale brązowe. Dorobek medalowy Seniorek to 5 medali złotych, 4 medale srebrne i 3 medale brązowe.

Za wsparcie udziału w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych chcemy podziękować Starostwu Powiatowemu w Mielcu, Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa