W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Komenda Powiatowa PSP w Mielcu będzie rozbudowana

Do pierwszego przetargu stanęło co prawda pięciu wykonawców, a jeden z nich trafił nawet z ceną oferty (Bud-Pis z Mielca – 6 177 864 zł), jednak komisja przetargowa dopatrzyła się w niej pewnych błędów. Została więc odrzucona.

Niestety okazało się też, że KP PSP w Mielcu nie ma jak dokonać zmian w swoim budżecie, żeby ewentualnie znaleźć brakująca kwotę do ceny drugiej oferty (Creo z Rzeszowa – 6 264 175 zł). Pozostałe ceny ofert były jeszcze wyższe: Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy z Kosowy – 6 679 806 zł, Nowbud z Kielc – 7 919 038 zł oraz Texom z Krakowa – 9 923 294 zł.

Przetarg został więc unieważniony. Z ogłoszeniem kolejnego postępowania nie czekano jednak długo.

Obecny budynek ma zostać m.in. rozbudowany o myjnię wraz z zapleczem technicznym i wszystkimi instalacjami. Powstanie też siłownia. Nad obecnymi garażami dobudowane zostanie jedno piętro, a na nim powstanie sala gimnastyczna. To wymagać też będzie zmiany konstrukcji dachu.

W ramach inwestycji zmieni się nieco układ pomieszczeń. Wnętrza obiektu zostaną gruntownie wyremontowane. Budynek otrzyma nową stolarkę okienna i drzwiową. Zmodernizowane zostaną instalacje. W budynku zamontowane zostaną również systemy energooszczędne (m.in. fotowoltaika, pompa ciepła).

I wreszcie, nie zapomniano także o otoczeniu komendy. Powstanie np. nowej układ komunikacji pieszo-kołowej.

Rozbudowa i modernizacja kompleksu KP PSP w Mielcu miałaby się zakończyć w maju 2024 r.

Źródło: Gospodarka Podkarpacka

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa