W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Koncert MOS na scenie Domu Kultury SCK [FOTO]

Piękny koncert Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej zaprezentował utwory muzyki klasycznej i… filmowej.

Orkiestra zaczęła od uwertury do operetki „Lekka kawaleria” Franza von Suppe, potem wykonała kompozycję Serge’a Koussevitzky’ego, w którym swoimi wyjątkowymi umiejętnościami popisał się kontrabasista, Konrad Zapotoczny, a w finale MOS zaprezentował „Tańce połowieckie” Aleksandra Borodina. Do koncertu muzyków przygotował Piotr Wyzga, on też dyrygował Mielecką Orkiestrą Symfoniczną w niedzielne popołudnie, 14 kwietnia. 

Sala widowiskowa Domu Kultury SCK była także miejscem wyjątkowego wydarzenia. Zdzisław Nowakowski wręczył nagrodę Albertusa Franciszkowi Wyzdze w uznaniu zasług w krzewieniu kultury muzycznej w Mielcu. Pomysłodawczynią nagrody była niezyjąca już wieloletnia zastępczyni dyrektora Domu Kultury w Mielcu, Irena Nowakowska, której setna rocznica urodzin przypada w tym roku. Albertus jest formą docenienia wybitnych osiągnięć w dziedzinie kultury, sztuki, edukacji i działalności społecznej. 

Franciszek Wyzga w podziękowaniu za wyróżnienie przygotował z MOS walc z filmu „Noce i dnie”. Z kolei prawnuczka Ireny Nowakowskiej wykonała na flecie utwór zadedykowany prababci.

Na bis Piotr Wyzga zaproponował kolejny utwór z filmu, zachęcając tym samym publiczność do udziału w koncercie z muzyką filmową, który Mielecka Orkiestra Symfoniczna wykona 25 maja w hali sportowej MOSiR. 

Koncert Wiosenny MOS poprowadził Tomasz Łępa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Śladami leśnej kolejki – wernisaż

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa